Wpis z mikrobloga

7:56

majster w warsztacie odbiera telefon

dzwoni mechanik i mówi że go nie będzie bo jest za zimno

majster mówi: aha i się rozłącza

xD
Typ w------y z pracy, jutro przyjdę wcześniej żeby oglądać inbę, bo się pojawi a już jest s---------y ze stanowiska xD nie mogę się doczekać

#pracbaza #praca #januszebiznesu
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

w interesie pracownika leży uzyskanie potwierdzenia lub odmowy wprost.


@Can_I_help_you: a gdzie to jest napisane bo nie widze?

"Art. 167. Pracodawca jest obowiązany udzielić na żądanie pracownika i w terminie przez niego wskazanym nie więcej niż 4 dni urlopu w każdym roku kalendarzowym. Pracownik zgłasza żądanie udzielenia urlopu najpóźniej w dniu rozpoczęcia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: ja nigdy nie brałem urlopu na żądanie, bo nigdy nie potrzebowałem stawiać pracodawcy w takiej sytuacji. Jeżeli urlop potrzebuję to mówię, że potrzeba nawet na jutro i się dogadamy. Druga sprawa to świadomość tego, że są dni kiedy urlopu po prostu wziąć nie można.
Wracając do sytuacji OPa, z wypowiedzi, że za tego pracownika będą pracowali uczniowie z OHP za free, wcale nie wynika to, że będzie miał kto
  • Odpowiedz
Wracając do sytuacji OPa, z wypowiedzi, że za tego pracownika będą pracowali uczniowie z OHP za free, wcale nie wynika to, że będzie miał kto go zastąpić.


@Can_I_help_you: Ja to stary jestem wiec mam prawo nie ogarniac tych nowych znaczkow ale OP napisal:

"No jak to..Uczniowie z OHP, którzy robią za free, majster zbiera na nich dofinansowanie a w międzyczasie znajdzie się kogoś innego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: Nie napisałem nigdzie, że istnieje jakikolwiek przepis, który każe Ci mieć potwierdzenie na piśmie, ale że jest to w Twoim interesie. To się dotyczy wszystkich umów, ustaleń z pracodawcą, urlopów itd., żebyś potem w razie problemów miał wszystko czarno na białym. Mail czy sms to też już jest coś, bo możesz sobie je zachować, a rozmowę trudniej.
Co do wypowiedzenia, to też lepiej mieć na swojej kopii potwierdzenie kogokolwiek
  • Odpowiedz
Mail czy sms to też już jest coś, bo możesz sobie je zachować, a rozmowę trudniej.

Co do wypowiedzenia, to też lepiej mieć na swojej kopii potwierdzenie kogokolwiek z biura (kierownika, kogoś z hr) o przyjęciu pisma z odpowiednią datą.

Chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby w razie gdy pracodawca okaże się większym januszem niż myślałeś, oszczędzić sobie nerwów.


@Can_I_help_you: Tego mi tlumaczyc nie musisz. Pracowalem na roznych stanowiskach
  • Odpowiedz