Wpis z mikrobloga

7:56

majster w warsztacie odbiera telefon

dzwoni mechanik i mówi że go nie będzie bo jest za zimno

majster mówi: aha i się rozłącza

xD
Typ w------y z pracy, jutro przyjdę wcześniej żeby oglądać inbę, bo się pojawi a już jest s---------y ze stanowiska xD nie mogę się doczekać

#pracbaza #praca #januszebiznesu
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gorzki99: powiem tak, ja pracuję w IT i też zmieniam pracę max co 3 lata (na początku częściej) więc nie wiem po co mi tu wyjeżdżasz z tym jak trzeba robić. Ja Ci mówię jak jest w mniejszych miejscowościach i tyle, a co z tym zrobisz Ty albo opa kolegą to mam w trąbce
  • Odpowiedz
@hamskloss: powiem tak. Mieszkam w dziurze w dupie. Nawet kanalizacji nie mamy. Sklep najbliższy to 5km. Jak mnie w pracy 25km na północ wykorzystywali, a po mojej rezygnacji chcieli dać 800pln podwyżki, to już miałam druga robote za dwukrotność stawki 30km na wschód. Polska to nie jakaś Syberia, żeby liczyć na czyjąś łaskę. Zresztą znajomego z tej samej roboty wyrzucili, bo covid, dostał odprawę 12 MSC i na drugi tydzień
  • Odpowiedz
@hamskloss: no tak każdy Janusz rezygnuje z pracownika z doświadczeniem w imię zasad sqrwysnu. Przecież to bez sensu jakieś prywatne zemsty i zwalnianie typa za dzień urlopu. Po prostu w to nie wierzę, bo wiem jak janusze na robocie kryją pijanego kumpla, żeby firma nie poleciala
  • Odpowiedz
@gorzki99: Ale dla mnie urlop na żądanie to przynajmniej SMS. Biorę Uż albo porosze uŻ a nie „dzisiaj mnie nie będzie w pracy” bo skad ja mam widzieć dlaczego ho nie będzie. Czy się właśnie zwolnił i mam szukac kogos nowego na jego miejsce czy ma L4 i nie będzie go tydzień czy bierze Uż czy opiekę na dziecko, czy chce urlop wypoczynkowy na tydzień czy może idzie oddać krew
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: pracownik ma prawo do urlopu na żądanie w sytuacjach wyjątkowych. To, że jest zimno taką sytuacją nie jest. Z kolei pracodawca ma prawo, i jest to poparte orzecznictwem sądów, odmówienia udzielenia urlopu na żądanie jeżeli narusza to interes firmy.
Urlop na żądanie nie jest po to, żeby się p----------ć, albo leczyć kaca, tylko po to, żeby załatwić ważne, nagłe sprawy. Jeżeli jako powód podajesz to, że jest zimno to
  • Odpowiedz
Z kolei pracodawca ma prawo, i jest to poparte orzecznictwem sądów, odmówienia udzielenia urlopu na żądanie jeżeli narusza to interes firmy.


@Can_I_help_you: jednego nie wyczailes. OPstwierdzil ze ich jest tam wiecej wiec nie narusza interesow firmy. Owszemze prwcodawca moze odmowic jesli np bylaby to jedyna osoba i praca w firmie zostalaby zdezorganizowana wskutek jej braku. Alei tak gowno pracodawcy do tego z jakiego powidu ktos bierze na zadanie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zrodzony_w_przegrywie: @Lucider5: @gorzki99: tłumaczyć się nie trzeba. Jeżeli natomiast pracodawca odmówi udzielenia urlopu, to stawić się w pracy musisz, a potem w sądzie możesz dochodzić swoich praw.
Druga sprawa jest taka, że urlop na żądanie musisz zgłosić najpóźniej w dniu jego wykorzystania, ale nie na fajrant, a przed rozpoczęciem pracy.
W przypadku OPa teoretycznie wszystko gra, bo zgłoszenie nastąpiło z rana. Z jednym ale. Prawo dopuszcza
  • Odpowiedz