Wpis z mikrobloga

Ktoś mnie shakował na #facebook ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Użył do tego pomocniczy mail podłączony do FB, którego nie używam z 10 lat, na interia.pl
Udało mi się szybko zmienić hasło na FB używając głównego, ale jak się lognałem to już był ustawiony mail na ten właśnie interia. Zdążyłem go też usunąć już - przynajmniej FB bezpieczne.

Hasło na interii wg. mojego menedżera hasłem było takie, gdzie nigdzie indziej go nie użyłem. Mam, się czegoś bać?
Najchętniej wszedłbym na interie, zobaczył gdzie jeszcze kody uwierzytelnianie dwuskładnikowego zostały użyte, ale złodzieje z interia.pl chcą 9,99 zł za kod SMS i pomoc w odzyskaniu hasło - bo konto nie miało pomocniczego maila podanego - tylko ta opcja jest darmowa. Napisałem do supportu interii.

Miałem kilka dni temu spam właśnie na FB w messengerze 'inne' od "Anna hukowska" w godzinach nocnych - w stylu "halo odpisz, Rafał odpisz, pilne, proszę". Zablokowałem te fejk konto. Ciekawe czy te sprawy są połączone ¯\_(ツ)_/¯

#hacking #bezpieczenstwo #security #informatyka #niebezpiecznik #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #technologia
Rafi66 - Ktoś mnie shakował na #facebook ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Użył do tego pomocniczy mail ...

źródło: comment_1610856259i3PBFbeCvs7K2HB4AJVmse.jpg

Pobierz
  • 8
Adres IP: 45.152.182.152
Szacunkowa lokalizacja: Los Angeles, CALIFORNIA, US

No to niezłe hakery ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale możliwe ze VPN
@jarecki395: konto fb juz dawno odzyskałem, 2 minuty po ukradzeniu - po prostu #!$%@? maila pomocniczego z fb konta w ustawieniach. A jesli pytasz o interie support - to nie, nie odpisali
@Rafi66: Jej w ogóle goście z fb nie odpisali. Próbowaliśmy odzyskać przez zaufanie osoby i nic. Nawet sobie maila przypomniała na tej interii to w ogóle nie przychodzi powiadomienie do zmiany hasła.