Wpis z mikrobloga

@Cruelity1915: Raczej to było tak, że pierwotny tekst Sumeryjski, lekko zmodyfikowany przez Babilończyków przejedli Żydzi, który go zmodyfikowali pod swoje potrzeby. Potem przyszedł Jezus, który ogłosił się mesjaszem i stworzył sektę i udało mu się przekonać wielu ludzi, by jego nauki dopisać do starego testamentu.
A potem narodził się Mahomet, który się zainspirował mocno na Biblii i stworzył swoją sektę, która się przerodziła w Islam.
Czyli można uznać, że ludzie wierzą
@PoteznaDukielka: Ogólnie wg Sumerów to zostaliśmy stworzeni przez kosmitów za pomocą inżynierii genetycznej po wielu nieudanych próbach. Ostatecznie udalo im się skrzyżować swoje geny z małpą homo erectus, byliśmy im potrzebni do wydobywania złota w afryce południowej xD
@Cruelity1915: Co xD
Babilończycy to babilończycy, inna grupa etniczna. Tak samo Polacy to nie Czesi.
A mitologia Sumerów jest o wiele wiele bardziej bogata niż mitologia Żydów, ale interpretacja tego, że bogowie Sumeryjscy to kosmici i te inne interpretacje to dopiero teorie z XX, głównie spod szyldu starożytnych kosmitów.
@Cruelity1915:
Polacy i Czesi to są ludy słowiańskie, a jednak to nie to samo xD.
To, że to są ludy semickie, to nie znaczy, że są tożsame.

A co do Sumeru - mieszasz pseudonaukę i interpretacje tekstów Sumeryjskich z prawdziwymi tekstami sumeryjskimi :P
Bo Sumerowie uważali że ich bogowie, tak jak Żydzi, od zawsze byli na Ziemi i oni ją stworzyli. A ta historia jest bardzo podobna do historii opisanej w
spodziewałem się odpowiedzi prawa człowieka xD które oczywiście nie mogą być tym jedynym świeckim systemem wartości bo nie są powszechnie akceptowalne.

@KomentatorTramwajowy: Nie istnieje w pełni akceptowany przez każdego system moralny. Niby znaczy to, iż normy moralne nie obowiązują?
@biliard: Obowiazuja poprzez normy prawne, a normy prawne wymagaja norm moralnych.Normy moralne natomiast moga byc rozne. Mozesz miec religijny i niereligijny system wartosci.
Pisalem ten komentarz zeby obnazyc absurd mowienia o panstwie swieckim bez wzkazywania konkretnego systemu wartosci. Tak, jest to dokladnie taki sam absurd jak mowienie o panstwie religijnym bez wskazywania konkretnej religii. Ja widzisz powyzej nie dla wyszstkich jest to jasne. Dla niektorych "panstwo swiecki" to jest momolit oparty
@PoteznaDukielka: Według mitów sumeryjskich ludzie stworzeni zostali przez istoty (nazwane przez nich samych Anunakami), którzy zstąpili z nieba. Celem tego przedsięwzięcia było ulżenie w pracy i trudach niektórym z nich. W mitologii sumeryjskiej Anunaków uznawano za bogów i sędziów świata podziemnego. Według analiz tabliczek klinowych dokonanych przez wielu badaczy w tym przez Z. Sitchina, głównym ich zamiarem było pozyskiwanie złota, które w postaci proszku miało uzdrowić zanikającą atmosferę na ich macierzystej
@Cruelity1915: Mylisz poziomy podziału etnicznego.
Gdyż Czesi to nie Polacy, gdyż mają inną kulturę, język itp.
I na tej samej zasadzie Babilończycy to nie Żydzi, gdyż też mieli inną kulturę, wiarę oraz język.
Ale faktem jest to, że Babilończycy wraz z Żydami należą do ludów Semickich. Ale to nie znaczy, że są tożsame
Na takiej samej zasadzie pies i kot nie są jednym gatunkiem, choć są ssakami.
Bo idąc twoim tokiem
@Cruelity1915: Gdzie ja niby pisałem, że wg teologii sumeryjskiej ludzie nie są stworzeni do kopania złota dla bogów? xD
Ja jedynie neguje historyjkę o Nibiru, oraz to, że zostaliśmy stworzeni przez kosmitów za pomocą inżynierii genetycznej.
Bo takich rzeczy nie ma tam opisanych xD.
Ale to co mówisz jest racją, że wg Sumerów ludzie są po to, by służyć Bogom m.in przez kopanie złota.
@PoteznaDukielka: napewno nie zostaliśmy, ja na początku mówiłem że Oni tak twierdzili a nie że w to wierze xd
"A co do Sumeru - mieszasz pseudonaukę i interpretacje tekstów Sumeryjskich z prawdziwymi tekstami sumeryjskimi :P
Bo Sumerowie uważali że ich bogowie, tak jak Żydzi, od zawsze byli na Ziemi i oni ją stworzyli"

Mówisz że mieszam a sam namieszałeś xd