Wpis z mikrobloga

Mircy, szukam takiego urządzenia, które pozwoli połączyć ze sobą telewizor, smartfon (przez WiFi/bluetooth), komputer czy pendrive lub dysk zewnętrzny i odtworzy z niego muzykę/audio, a z drugiej strony będzie połączony z głośnikami 6.1 oraz bezprzewodowo z 2-3 głośnikami przez WiFi/bluetooth, żeby można było słuchać dźwięku w różnych pomieszczeniach. Zarazem, aby było możliwe sterowanie źródłem dźwięku (czy ma iść z telewizora/telefonu/komputera czy pendrive lub dysk).

Jak to się nazywa i jaką niedrogą opcję najlepiej wybrać?

#audio #audiofile #kinodomowe #elektronika #pytanie #kiciochpyta
  • 12
@Tino: no na przykład może kupić jakiś system multiroom czy nawet samemu zbudować w oparciu o raspberry pi i projekt volumio. Możesz kupić amplituner z obsługą takiego systemu, Denon/Marantz nazywa to Heos, Yamaha mówi na to MusicCast.
@Analityk: Jak router wifi to ogarnie? Nie połączy przecież audio do głośników 6.1, bo one chociażby nie mają połączenia bezprzewodowego, tylko po kablu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tino: co to znaczy 2/3 głośniki Wi-Fi, wifi to nie jest standard przesyłu dźwięku, zacznij od napisania co masz.
Ile wejść jakiego typu ma obsłużyć i ile wyjść jakiego typu oraz czy jednocześnie czy z podziałem na strefy
@Leniek: Nie mam póki co nic, poza urządzeniami nadającymi - TV, komputer, pendrive czy dysk przenośny. Docelowo chcę puścić dźwięk z tego na urządzenie, które połączy się po kablu (głośniki 6.1 do kupienia) i z głośnikami przenośnymi (bezprzewodowymi), żeby nadawać dźwięk z różnych urządzeń do scentralizowanej jednostki, która połączona potem będzie rozpowszechniała dźwięk na inne urządzenia - głośniki stacjonarne + przenośne (są też wifi lub bluetooth). I tyle. W dużym skrócie
@Tino: o, to może być też to czego ja potrzebuję. Mianowicie: bede mial na chacie kolumny i wzmacniacz, mały zestaw słuchawkowy i monitor pełniący rolę tv (np. do netflixa, bo tv jako takiej nie oglądam) i chciałbym móc zarządzać treściami właśnie z poziomu telefonu np. Rozumiem, że to "kółeczko" od Google umożliwi mi to? Kliknę sobie w telefonie i poleci muzyka ze spotify na kolumnach?