Wpis z mikrobloga

#aliexpress
Mirki pomóżcie. Zamówiłem od majfrenda paczkę z odbiorem w paczkomacie. W statusie mam, że paczka przyszła do paczkomatu już w listopadzie, ale nie dostałem ani sms-a ani maila z kodem odbioru. Przed chwilą aliexpress odrzuciło moje dispute, bo twierdzą że paczka jest do odbioru i nie wiem co z tym teraz zrobić.
  • 14
  • Odpowiedz
@blunch: To jest jakiś absurd, bo zamówiłem paczkę 11 października a 19 listopada dostałem na ali update statusu, że jest w paczkomacie, tyle że nie otrzymałem ani maila ani sms-a z kodem odbioru. Napisałem do sprzedawcy, że coś jest nie tak, ale do dziś nie odczytał nawet mojej wiadomości. Z kolei Inpost, po tym numerze poinformowało mnie, że paczka została już odebrana 27 października, w ogóle po drugiej stronie miasta. Po wygaśnięciu terminu dostawy odpaliłem dispute ale ali się wypięło, bo na śledzeniu wychodzi, że paczka jest do odbioru i jestem w kropce. Tak wg alipaczka wygląda historia:

2020.11.19 15:14 (GMT-7): Your package has arrived at the pick-up point
2020.10.24 15:40 (GMT-7): Cleared customs
2020.10.24 14:40 (GMT-7): Started customs clearance
  • Odpowiedz
@ConanLibrarian: Pilnowałem. 19 listopada dostałem update w ali, że jest do odbioru, więc napisałem do sprzedawcy, że nie dostałem ani sms-a ani maila z kodem odbioru. W inpost była informacja, że faktycznie paczka z takim numerem jest w ich bazie, ale 27 października została już odebrana i to z zupełnie innego paczkomatu. Dlatego wszcząłem spór. Dopiero teraz bo dopiero wygasł termin oczekiwania na paczkę, wcześniej technicznie nie było to możliwe.
  • Odpowiedz
@plonez80: Nie bardzo rozumiem, co by mi to dało w tym przypadku? Wygląda, że ten numer trackingowy to jest jakieś zupełnie inne zamówienie, nie powiązane ani z moim telefonem, mailem czy nawet paczkomatem, na który zamówiłem. Nie kumam też dlaczego ten sam numer paczki ma inną historię w śledzeniu np na alipaczka czy właśnie z poziomu aliexpress a inną z poziomu serwisu inpost.
  • Odpowiedz
@ConanLibrarian: Ok, to proszę wytłumacz mi moją sytuację. Ten sam numer przesyłki:

Status w Ali i na alipaczka:
2020.11.19 15:14 (GMT-7): Your package has arrived at the pick-up point
2020.10.24 15:40 (GMT-7): Cleared customs
2020.10.24 14:40 (GMT-7): Started customs
  • Odpowiedz
@ConanLibrarian: i jeszcze jedno. Skoro na inpost jest, że odebrane to jakim cudem, skoro powinien do mnie przyjść sms lub mail z kodem. Nie lunatykuję jak coś. Dzwoniłem zresztą na inpost i biorąc pod uwagę RODO, potwierdzili jedynie, że to nie było zarejestrowane na mój nr telefonu.
  • Odpowiedz