Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam dla teściów jakiegoś TV do salonu. Wymagania w sumie żadne, w sypialni mają 50" starą plazmę HDready i są bardzo zadowoleni - ale mimo wszystko nie chciałbym jakiegoś szajsu kupować, żeby nie było cyrków czy jakichś upierdliwości.

Salon spory, ściana taka że wlazłoby i 300" więc nie chcę jakiegoś maleństwa wrzucać - i celuję w jakieś 65". Telewizja będzie od lokalnego operatora #iptv - pewnie jakiś dekoderek dostarczą, nie spodziewam się 4K ale to i tak nie ma znaczenia bo pewnie nawet HDready by nie zauważyli ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teściu jak znam życie będzie głównie oglądał tam mecze i skoki. Tak, wiem - niby nic a w sumie trochę wymagające (mecze)...

I tak przypadkiem trafiłem na TCL 65P815. Specyfikacja w sam raz, nawet w razie czego jakieś netflixy i jutuby ruszą (pewnie bardziej na sytuację kiedy przyjadę ja albo moje dzieci), przeglądam opinie... i kurde same peany:

https://www.ceneo.pl/98014180#tab=reviews

Nie wiem czy to ściema i jakieś płatne pseudokomentarze (aż zbyt cukierkowe są) - i nawet nie chodzi o to że będzie potem żal że w scenach nocnych widać delikatną zieloną poświatę albo że kąty widzenia są słabe. Z tego co widzę nie ma największej ew. wady pseudo4K, czyli RGBW (dobrze widzę?)

Tak więc nie chodzi mi nawet o to czy ten TV jest ideałem, który zachwyci kinomaniaka - tylko czy nie jest to jakaś totalna kupa :)

Pomożecie?

  • 13
@csmrex: podejrzewam, że 90% wad omawianych na HDTVforum moi teściowie by nie zauważyli (nie mówiąc o zrozumieniu o co w nich chodzi :)
Czy sądzisz, że dla mało wymagającego widza warto poszukać jednak czegoś od klasycznych producentów - ale FullHD zamiast 4K? W sumie to muszę zobaczyć czy w ogóle są jeszcze telewizory FHD 65"...
@enron: sam kupiłem TCL 50EP680 i jestem zadowolony, aktualizacje trzeba robić ręcznie (pobrać plik .zip, wrzucić na pendrive'a, wpiąć do telewizora i wybrać opcję aktualizacji), ale i na tej wersji z jaką przyjdzie telewizor myślę że nie będzie problemu. Sam czytałem o jakichś problemach z TCLami, że np. dźwięk z soundbara jest opóźniony albo na netfliksie w 4K występują lekkie przycinki, ale w Twoim zastosowaniu raczej to nie stanowi problemu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@enron: nie ma szans że znajdziesz full HD 65 cali
Moze QLED od Samsunga, ale teraz patrzę że cena wzrosła, bo model Q6xT już był w promocjach za 3000 zł. Zawsze to trochę bardziej sprawdzona marka.
W TCL C715/C815 były problemy z YT w 4K, netflixem, IPTV. Oni coś tam poprawiają, ale przy tym psują coś nowego XD
Nie wiem jak ten P815 czy z nim już nie ma takich problemów
@enron: 65C815 w tej cenie nie opłaca się, one w promocji chodziły po ok. 3300 zł. Problemy z softem, do tego niektórzy trafiali na egzemplarze z dużym cloudingiem
@enron: 65C815 w tej cenie nie opłaca się, one w promocji chodziły po ok. 3300 zł. Problemy z softem, do tego niektórzy trafiali na egzemplarze z dużym cloudingiem


@csmrex: uuu, to widzę że ceny poszły ostro w górę skoro teraz 3900 to najtańsza opcja... Czy jednak jakość obrazu nie byłaby znacznie lepsza?

A może niepotrzebnie zafiksowałem się na tych TCLach i lepiej poszukać w innych markach?
@enron: no w tych cenach co teraz są TCL to nie ma co patrzeć. Je się kupuje najwyżej na promocjach, bo idzie je znacznie taniej kupić wtedy. Teraz właściwie ceny wszystkich marek poszły dziwnie w górę, trzeba czekać na jakieś promocje.
@enron czemu zmieniają?


@emitar: nie zmieniają. Plazma w sypialni zostaje, a po remoncie doszedł do domu spory salon i do niego mam załatwić jakiś TV ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Naszukałem się, nakombinowałem, stałem się głupszy niż byłem przed szukaniem... i po całej akcji szukania TV i dotarciu do najfajniejszej opcji - philipsowy OLED z ambilightem za 6500zł... wychodzi na to, że jednak będzie dokładnie ten TCL który