Wpis z mikrobloga

Witajcie. Chciałbym aby ten temat został poświęcony tylko i wyłącznie mojej osobie. Jak dobrze wiecie jestem na 3 roku ekonomii. Niestety kierunek wybrałem pochopnie i teraz patrząc w ogłoszenia ten kierunek jest mocno skorelowany z językiem z którym szło jak po grudzie czyli angielskim. Nie mam pojęcia od czego zacząć. Zainstalowałem duolingo. Jednak wiem że to nie wystarczy. W szkole niby 5 były, ale jeśli miałem sprawdzian z czytania i słuchania zawsze 0 punktów. Nigdy nie miałem talentu do języków no chyba że do rosyjskiego. Chciałbym się nauczyć angola podczas studiów magisterskich. Brałem pod uwagę szkołę językową, ale znajoma odradzała bo ma lekcje finansowane z firmy , ale jest na takim samym poziomie jak na początku. Biorę pod uwagę takie kierunki na magisterce
a) finanse ekonomia biznesu audyt finansowy
b) finanse bankowość ubezpieczenia
c) rachunkowość i zarządzanie finansami
d) zarządzanie logistyka

Nie chce skończyć jak rodzeństwo

a) siostra 10 lat po prawie 1900

b) brat po geodezji 2300 i jest 9 lat po studiach

c) siostra księgowa 6 lat po studiach 2500

#rozwojosobisty #pracbaza #emigracja #studia #kiciochpyta #pdk
  • 38
Brałem pod uwagę szkołę językową, ale znajoma odradzała bo ma lekcje finansowane z firmy , ale jest na takim samym poziomie jak na początku


@ropemaxxer: Dalej słuchaj tej znajomej to daleko zajdziesz... To że ona jest cienka w uszach albo wybrała kiepską szkołę to nie oznacza że Ty musisz.
Załatw sobie lekcje z native speakerem.
W domu oglądaj TED Talk na YT (masz też ich aplikację na komórki i tablety) i
@ropemaxxer: nie ma co siedzieć na studiach do zasranej starości. Pracuję w dużej firmie, i Ci powiem, że Tokarz bez liceum, wyciągnie 5k, jak umie pracować. Kupa ludzi na kierowniczych stanowiskach, nie ma nawet wyższego, ja sam odpuściłem magisterkę, bo poziom nauczania na studiach to jakaś żenada. DOŚWIADCZENIE, to Ci jest potrzebne, idź na zaoczne i pracuj.
@ropemaxxer: nie wiem ile masz lat, ale na pewno przemyśleć po Swojemu, zanim pójdziesz za poradą jakiegoś anona z internetu. Czy zostanie na wsi to takie złe? Ty musisz to wiedzieć, czy tym rzygasz, czy dałbyś radę. Syn mojego kuzyna, 20 parę lat, poszedł drogą gospodarki, mimo iż jego ojciec już nie robił w polu, wydzierżawiał. Teraz jego syn, po skończeniu szkoły rolniczej i z mega zajawką, po 5 latach, kupił
i teraz patrząc w ogłoszenia ten kierunek jest mocno skorelowany z językiem z którym szło jak po grudzie czyli angielskim.


@ropemaxxer: Jeżeli bazujesz tylko na ogłoszeniach o pracę, że język angielski jest niezbędny, to ja na Twoim miejscu sprawdziłbym to, aplikując. Mam wrażenie, że wiele tych ogłoszeń to wymaga tego angielskiego, tak na wszelki wypadek i jeżeli miałeś dobre oceny w szkole, to to wystarczy, żeby przynajmniej próbować.

Ktoś wcześniej dobrze