Aktywne Wpisy

uncle_freddie +188
Bednarek wjeżdża w świeżo powracającego po wielomiesięcznej kontuzji JE Pana Piłkarza Krzysia Drewno
Trud jego skończony w 9' ćwierćfinału z Forest
MIRROR: https://streamin.link/v/ca479646
MIRROR PL: https://streamin.link/v/6891e164
Trud jego skończony w 9' ćwierćfinału z Forest
MIRROR: https://streamin.link/v/ca479646
MIRROR PL: https://streamin.link/v/6891e164


Kenteris +1
W czym tego lata planujecie szpanować? Dajcie wasze top świeżaki. #perfumy





Urząd Marszałkowski w Łodzi planuje zamknąć w tym roku 17 bibliotek pedagogicznych w naszym województwie. Decyzja ta motywowana jest ponoć faktem, że w 2020 były one odwiedzane przez małą liczbę czytelników. To jawna kpina, biorąc pod uwagę fakt, że w zeszłym roku zmagaliśmy się z pandemią i wszystkie placówki kultury i nauki zanotowały duże straty odwiedzających ze względu na lockdowny.
Wyznaczone do likwidacji zostały biblioteki w Kutnie, Łęczycy, Pabianicach, Zgierzu, Łowiczu, Rawie Mazowieckiej, Brzezinach, Bełchatowie, Opocznie, Radomsku, Tomaszowie Mazowieckim, Zduńskiej Woli, Łasku, Poddębicach, Wieluniu, Pajęcznie, Wieruszowie i Bronowie.
Zamknięcie tak wielu bibliotek pedagogicznych będzie olbrzymią stratą dla naszego społeczeństwa. Biblioteki pedagogiczne często posiadają zbiory których nie sposób dostać nigdzie indziej, m.in. cenne pozycje naukowe wymagane na różnych kierunkach studiów. Mają więc swój istotny wkład w kształceniu Polaków. Ich zniknięcie tylko przełoży się na zubożenie intelektualne naszego narodu.
Choć sytuacja nie wygląda za dobrze, nie można poddać się bez walki. Póki co w odpowiedzi na plany Urzędu Marszałkowskiego powstała internetowa petycja przeciwko zamknięciu bibliotek pedagogicznych. Znajdziecie ją tutaj: https://www.petycjeonline.com/petycja_przeciwko_likwidacji_filii_bibliotek_pedagogicznych_wojewodztwa_odzkiego?utm_source=whatsapp
Wszystkie osoby którym działalność bibliotek pedagogicznych nie jest obojętna zachęcam do złożenia podpisu i udostępniania tej petycji dalej, a także nagłaśniania całej sprawy.
#wykopefekt #ksiazki #literatura #nauka #lodz #kutno #leczyca #pabianice #zgierz #lowicz #rawamazowiecka #brzeziny #belchatow #opoczno #radomsko #tomaszowmazowiecki #zdunskawola #lask #poddebice #wielun #pajeczno #wieruszow #bronow
źródło: comment_1610123317vyf9IaHCfD27Lg14Lc7YBO.jpg
Pobierzo kształceniu Polaków nie wspomnę.
https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/samorz%C4%85d-zwi%C4%99ksza-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-bibliotek-pedagogicznych
@Delirka: Skandalem jest to, że w 2021 roku takie materiały nie są zdigitalizowane.
@HrabiaTruposz: Po pierwsze - jak wyżej. Po drugie - książki znikną, zostaną spalone, czy trafią do zbiorów innej biblioteki? Po trzecie - kto ma po tę wiedzę sięgnąć to sięgnie z tego czy innego
Tu zaś jest napisane, że 1 września biblioteki pedagogiczne zostaną zamknięte, a ich restrukturyzacja w praktyce będzie polegać na wchłonięciu ich przez placówki macierzyste w Skierniewicach, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu i Łodzi: https://lowiczanin.info/pl/14_kultura/284920_-nie-dla-likwidacji-filii-biblioteki-pedagogicznej-w-lowiczu-aktualizacja.html
Będzie to najpewniej działać na takiej
@HrabiaTruposz: cel obrany przez pisowskich szkodników już dawno i wciąż z zapałem realizowany.
@Zawodowy_Janusz: tak, to skandal.
Po