Wpis z mikrobloga

ETATYZM (pa(ń)stwizm): NAJPOPULARNIEJSZA (ŚWIECKA) RELIGIA W DZISIEJSZYM ŚWIECIE
___________________
● Obywatele są parafianami i misjonarzami
● Zakłada nadprzyrodzone moce/boskie prawa
● Państwo traktowane przez
wyznawców jak nadrzędne bóstwo
● Ofiara w postaci przymusowego opodatkowania
● Zakłada boskie prawa do naturalnych zasobów
● Nadprzyrodzone uprawnienia (narzucone) ponad prawami jednostki
● Poświęcanie ofiar z ludzi w formie obowiązku poboru i działań wojennych
● Bunt skutkuje ukaraniem
● Rytułały takie jak wybory, rozliczanie podatków czy wydawanie zezwoleń, certyfikatów, licencji....
● Kapłaństwo w formie prezydentury, biurokracji, politykowania, oficjelstwa...
● Siedziby administracji publicznej jak katedry i kościoły
● Siły zbrojne i resorty siłowe jak krzyżowcy
● Prawo stanowione jak
prikazy_ świętej księgi
● Ustandaryzowana oświata publiczna jak szkółki parafialne, instytucje szkolnictwa wyższego jak seminaria duchowne
● Wolność od etatyzmu uznawana jest za herezję (więźniowie polityczni, dysydenci, #anarchizm )
● Otwarte kwestionowanie i namawianie do sprzeciwiania się uświęconym/obowiązującym prawom jest jak bluźnierstwo

#libertarianizm #akap #anarchokapitalizm #prawo #polityka #knaga #wolnosc #bekaznarodowcow #panstwo #bekazkonserw #szczeraprawda #takaprawda #liberalizm #zoltasila #biurokracja #anarchokomunizm #anarchoindywidualizm #bekazprawakow #rozkminy #filozofia #przemyslenia #religia #bekazreligii #bekazkatoli #ateizm #bekazateistow #niewolnictwo #agoryzm #niepopularnaopinia #neuropa #dostepdobronipalnej
wygolonylibek-97 - ETATYZM (pa(ń)stwizm): NAJPOPULARNIEJSZA (ŚWIECKA) RELIGIA W DZISI...

źródło: comment_1610046851Js0VILEHBFcMgv6ioLqlBe.jpg

Pobierz
  • 22
@DizzyEgg: do squatersów mi daleko, a jedną z podstawowych zasad anarchizmu paradoksalnie jest "organizuj się, działaj lokalnie i dbaj oddolnie o porządek" ( ͡~ ͜ʖ ͡°) w końcu jak nie ty to państwowi roszczeniowi i egoistyczni faszyści się za porządki wezmą i "resztę" rzeczy perswazją pięści też wymuszą
@wygolony_libek-97: nie zamierzam tracić swoich korzeni, i pamięci narodowej cumplu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ja doszedłem do innego wniosku, wolnosć to iluzja, która prowadzi do zezwierzęcenia człowieka. Normy, obyczaje, naród, te spoiwa są potrzebne, abyśmy nie zapomnieli kim jesteśmy jako ludzie, i jako cywilazcja
@DizzyEgg: uwolnij się od tego faszogówna w które w ciebie od maleńkości szkoła wedle resortowo narzuconego programu wciskała, formowała ci świadomość jak gąbkę w tym całym lekkim nacjojebliźmie, pustej dumie i wybiórczo opowiedzianej historii!
@DizzyEgg: człowiek JEST zwierzem, po prostu, ma zwierzęce komórki, tkanki, odruchy, emocje i możdżek. Nie daj sobie blokować percepcji i narzucać sztucznych konstruktów, których celem od zarania ludzkości jest wymuszanie posłuchu i konformizmu, trzymanie "dołu" w impasie aby ci na górze mogli się sobą zajmować
Dogmaty typowe dla religii. Zastąpiłeś jedynie boga pańswem.


@Drakii: I nie ma w tym nic złego, religia jako konstrukt nie jest zła sama w sobie. Gdyby odrzucić to metafizyczne mumbo-jumbo i skupić się na aspekcie wspólnoty, myślę idea jest godna podązania za nia.

@wygolony_libek-97: co z tego, że jestesmy zwierzęciami? Róznimy się od naszych mniejszych przyjaciół, mamy rozum, inne istoty nie. W twoim świecie wolnosci rządzi silniejszy, bardziej zaradny, mi