Wpis z mikrobloga

@DoktorNauk: Randomowe wandalizacje i kradzieże nie dezawuują idei protestów - takie rzeczy dzieją się niestety zawsze gdy miliony ludzi wychodzą na ulicę. Konserwatyści 50 lat temu tak samo próbowali ośmieszać protesty przeciw prawom dyskryminującym czarnych i kobiety.
  • Odpowiedz
@szary_obcy: to teraz wyobraź sobie, że to zwolennicy Bidena wbijają się na Kapitol, a MAGA (make American great again) plądruje sklepy - jestem pewien, że sytuacja byłaby odwrotna.
Prawacy bagatelizowaliby rabunki sklepów i podpalenia, mówiliby, że to prowokacje, że to tylko pojedyncze przypadki, przy takim tłumie protestujących i tak jest spokojnie, że zawsze pod protesty podepną się zadymiarze.
Za to lewaki gadałyby, że przecież wejście na Kapitol jest pokojowe, nikt nie został skrzywdzony, agresywna policja zabija demonstranta, który po prostu zwiedzał budynek, że nie rozumiemy amerykańskiej rzeczywistości i dlatego nie pojmiemy, że zdobycie Kapitolu to symbol, etc, etc

Może zamieszki po Floydzie i wtargniecie na Kapitol to różne sprawy, ale OP-opwi chodziło o pokazanie, jak zmienia się odbieranie sytuacji, zależnie od tego, czy jej bohaterami są osoby o zbliżonych nam
  • Odpowiedz
@szary_obcy: "Randomowe wandalizacje". No tak, spalenie posterunku policji i kilku budynków, obrabowane sklepy, straty na miliony dolarów to przecież nic.
Jaka jest idea protestów? Wyimaginowany rasizm niemający żadnego potwierdzenia w statystykach? Śmierć naćpanego recydywisty, który nie umie stosować się do poleceń?
Takie tłumaczenia są żałosne.
Do you have any idea how crazy you are?
DoktorNauk - @szary_obcy: "Randomowe wandalizacje". No tak, spalenie posterunku polic...
  • Odpowiedz
@szary_obcy: generalnie zgoda, z jedną uwagą. Przy protestach BLM nie widziałem głosów #neuropa popierających szbrowanie sklepów, a raczej uwagi, że to co się dzieje jest złe, ale taka jest natura gwatłownych i spontanicznych protestów społecznych. Dzisiaj natomiast konserwy od rana piszą w stylu "hehe dobrze, gonić lewactwo". Serio, może pamięć mi szwankuje, ale nie przypominam sobie ani jednego komentarza lewaków w stylu "hehe sklep okradli, dobrze, dobrze, d-----ć
  • Odpowiedz
Wyimaginowany rasizm niemający żadnego potwierdzenia w statystykach? Śmierć naćpanego recydywisty, który nie umie stosować się do poleceń?

Takie tłumaczenia są żałosne.


@DoktorNauk: żałosne to są te podrygi prawaków, dla których powazny problem społeczny, o którym mówi się powszechnie, nie istnieje, bo im do wizji świata nie pasuje, a oponię koronera na temat przyczyny zgodnu, wskazującą jednoznacznie na uduszenie mechaniczne ignorują, bo też im do wizji świata nie pasuje.

Amerykański koroner
  • Odpowiedz
"Randomowe wandalizacje". No tak, spalenie posterunku policji i kilku budynków, obrabowane sklepy, straty na miliony dolarów to przecież nic.


@DoktorNauk: Miliony dolarów w skali całego USA to nic.

Jaka jest idea protestów? Wyimaginowany rasizm niemający żadnego potwierdzenia w
  • Odpowiedz
@szary_obcy: Skoro policjant zabił, to się idzie z tym do sądu a nie r---------a pół miasta. Ale to tylko moje chore wizje społeczeństwa.

Miliony dolarów w skali całego USA to nic.


Aaaa to nie ma żadnego problemu. Przecież ucierpieli tylko ci cholerni kapitaliści ze swoimi cholernymi sklepami na które harowali całe życie ale w skali kraju to zupełnie nic więc luz.
  • Odpowiedz
Skoro policjant zabił, to się idzie z tym do sądu a nie r---------a pół miasta. Ale to tylko moje chore wizje społeczeństwa.


@DoktorNauk: Twoja wizja zakłada, że nie należy protestować w obronie życia kogoś, bo akurat był czarny i w przeszłości karany. To jest wizja chora - potwierdzam.

Aaaa to nie ma żadnego problemu. Przecież ucierpieli tylko ci cholerni kapitaliści ze swoimi cholernymi sklepami na które harowali całe życie ale w skali kraju to zupełnie nic więc luz.
  • Odpowiedz