Wpis z mikrobloga

"Wyobraźcie sobie, co by się działo gdyby to czarnoskórą kobietę z BLM zastrzeliła policja"

Dzisiaj rano już chyba z 10 razy widziałem ten komentarzy u #4konserwy, np. tutaj:
https://www.wykop.pl/wpis/54736725/teraz-wyobrazcie-sobie-co-by-sie-dzialo-na-ulicach/

No to tutaj macie listę niektórych nieuzbrojonych czarnoskórych ludzi zastrzelonych przez policję w USA:
https://www.reneeater.com/on-monuments-blog/tag/list+of+unarmed+black+people+killed+by+police

Przypomnijcie mi, cóż to za straszliwe sceny działy się po tych zabiciach? Jakieś szturmy na Kapitol? A jeśli porównujecie to do śmierci George'a Floyda, to poproszę o filmik gdzie jakiś policjant zabija jednego z protestujących zwolenników Trumpa dusząc go przez ponad 8 minut. Bo zamieszki po jego śmierci wywołał nie sam fakt zabicia, ale sposób, w jaki go dokonano.

Jeśli chcecie doszukiwać się jakiegoś zakłamania i hipokryzji, to lepiej porównajcie sobie stosunek policji do BLM robiących zadymę na ulicach, a trumpowych rednecków szturmujących Kapitol. Bo gdyby ci pierwsi szturmowali Kapitol, to wszystko wskazuje na to że policja by się tak nie patyczkowała i ofiar byłoby znacznie więcej. To są właśnie te podwójne standardy, przeciw którym protestowali ludzie w zeszłym roku.

#usa #neuropa #trump #bekazprawakow
lewoprawo - "Wyobraźcie sobie, co by się działo gdyby to czarnoskórą kobietę z BLM za...

źródło: comment_1610005740CSX3K0YfkGEvEiZVXw4P5r.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krzewmarchwi: Przy takiej formie raportu przyczyna jest podana w tytule. Zresztą jeśli mi nie wierzysz, to po prostu wygoogluj sobie "george floyd death cause". To naprawdę nie jest jakaś zakazana prawda. Była puszczona plotka że zaćpał się na śmierć, ale okazała się nieprawdziwa. Nie zawsze zażycie narkotyków kończy się śmiercią.
  • Odpowiedz
@lewoprawo Poza tym zdajesz sobie sprawę z tego, że twoje nazywanie nagrania z kamery z pierwszej osoby całego wydarzenia "filmikiem na youtube" to tak jakbym ja nazwał twoje raporty "wypocinami doktorków"? Jak trudne jest dla ciebie zmienić swoje stanowisko w odpowiedzi na dowody XD ja teraz odpowiem na twoje. Raport mówi o tym, że gość miał przewężone naczynia czy tam drogi oddechowe od narkotyków. W wyniku tego racjonalne działanie policjanta poskutkowało
  • Odpowiedz
@lewoprawo

Moim zdaniem jeśli najpierw kogoś udusisz, a następnie pomagasz przy próbie jego reanimacji, to i tak liczy się jako morderstwo.


A i btw to robisz c-----e fikołki wymyślając sobie założenia i dopasowując je do wniosków które masz osiągnąć XD Jaki masz dowód, że go udusił a potem pomagał? Ja mam dowód w postaci tego, że pomagał po utracie przytomności patusa co sugeruje w oczywisty sposób, że jego intencją nie było
  • Odpowiedz
@lewoprawo W ogóle po twoim tekście z duszeniem i pomaganiem to już powinno się skończyć rozmowę bo żyjesz w swoim świecie XD Wychodzisz z założenia, że musiał chcieć go zabić i to jest dla ciebie coś co nie wymaga potwierdzenia XD Cała reszta wynika z tego zmyślonego założenia. Równie dobrze ja mogę tu zrobić sobie założenie, że dżordż chciał zabić policjantów (co oczywiście nie jest prawdą) i kazać ci udowodnić, że
  • Odpowiedz
@Cauchemar7: Nigdzie nie napisałem, że policjant celowo go zabił. Natomiast Twoje wytłumaczenie sprowadza się do tego, że gdyby Floyd był w pełni zdrowym silnym facetem, to być może przeżyłby to duszenie, a zatem morderstwo się nie liczy.
  • Odpowiedz
To są właśnie te podwójne standardy, przeciw którym protestowali ludzie w zeszłym roku.


@lewoprawo: Tylko BLM zabiło czarnego policjanta, jeśli już wspominasz o podwójnych standardach i to w sposób bardziej brutalny i celowo.
  • Odpowiedz