Wpis z mikrobloga

"Wyobraźcie sobie, co by się działo gdyby to czarnoskórą kobietę z BLM zastrzeliła policja"

Dzisiaj rano już chyba z 10 razy widziałem ten komentarzy u #4konserwy, np. tutaj:
https://www.wykop.pl/wpis/54736725/teraz-wyobrazcie-sobie-co-by-sie-dzialo-na-ulicach/

No to tutaj macie listę niektórych nieuzbrojonych czarnoskórych ludzi zastrzelonych przez policję w USA:
https://www.reneeater.com/on-monuments-blog/tag/list+of+unarmed+black+people+killed+by+police

Przypomnijcie mi, cóż to za straszliwe sceny działy się po tych zabiciach? Jakieś szturmy na Kapitol? A jeśli porównujecie to do śmierci George'a Floyda, to poproszę o filmik gdzie jakiś policjant zabija jednego z protestujących zwolenników Trumpa dusząc go przez ponad 8 minut. Bo zamieszki po jego śmierci wywołał nie sam fakt zabicia, ale sposób, w jaki go dokonano.

Jeśli chcecie doszukiwać się jakiegoś zakłamania i hipokryzji, to lepiej porównajcie sobie stosunek policji do BLM robiących zadymę na ulicach, a trumpowych rednecków szturmujących Kapitol. Bo gdyby ci pierwsi szturmowali Kapitol, to wszystko wskazuje na to że policja by się tak nie patyczkowała i ofiar byłoby znacznie więcej. To są właśnie te podwójne standardy, przeciw którym protestowali ludzie w zeszłym roku.

#usa #neuropa #trump #bekazprawakow
lewoprawo - "Wyobraźcie sobie, co by się działo gdyby to czarnoskórą kobietę z BLM za...

źródło: comment_1610005740CSX3K0YfkGEvEiZVXw4P5r.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@lewoprawo:

Bo gdyby ci pierwsi szturmowali Kapitol, to wszystko wskazuje na to że policja by się tak nie patyczkowała i ofiar byłoby znacznie więcej. To są właśnie te podwójne standardy, przeciw którym protestowali ludzie w zeszłym roku


Czyli blm żąda brutalniejszej policji dla białych?
  • Odpowiedz
Przypomnijcie mi, cóż to za straszliwe sceny działy się po tych zabiciach? Jakieś szturmy na Kapitol? A jeśli porównujecie to do śmierci George'a Floyda, to poproszę o filmik gdzie jakiś policjant zabija jednego z protestujących zwolenników Trumpa dusząc go przez ponad 8 minut. Bo zamieszki po jego śmierci wywołał nie sam fakt zabicia, ale sposób, w jaki go dokonano.


@lewoprawo: Oj tam, takie tam tylko palone domy, rozkradane sklepy i
  • Odpowiedz
@krzewmarchwi: @Cauchemar7:

To po proszę o jakiś link do raportu z tych zamieszek po zabójstwach tych ludzi (mówię o wszystkich pozostałych czarnych zastrzelonych przez policję, a nie o Floydzie).

Co do Floyda, to miał 2 autopsje i obie potwierdziły, że przyczyną śmierci było właśnie
  • Odpowiedz
@Cauchemar7: No i co z tego, skoro ostatecznie przyczyna śmierci była inna (zamordowanie przez policjanta)? Spójrz na siebie, naprawdę zamierzasz brnąć w zaparte i kłócić się z faktami? Tak trudno po prostu zaakceptować rzeczywistość, zamiast robić jakieś fikołki umysłowe?
  • Odpowiedz
@lewoprawo: Mogę dokładnie to samo powiedzieć o tobie XD przy okazji zacytujesz mi gdzie jest mowa w tym linku o ostatecznej przyczynie śmierci? Ja widzę, że jest tu napisane, że nie miał żadnych obrażeń szyi na stronie 2
  • Odpowiedz
@Cauchemar7: Masz na samej górze napisane jak byk "cardiopulmonary arrest complicating law enforcement subdual, restraint, and neck compression".
Do raportu z drugiej autopsji nie mam bezpośredniego linku, ale wg tych artykułów
https://www.mercurynews.com/2020/06/05/read-george-floyd-autopsy-report-with-cause-of-death-and-other-factors/
https://www.nytimes.com/article/george-floyd-autopsy-michael-baden.html
Przyczyną było "mechanical asphyxia".
  • Odpowiedz
@lewoprawo: Kto tu robi fikołki umysłowe? Umarł w wyniku przedawkowania? WINA RASISTOWSKIEJ POLICJI!!! CZEGO NIE ROZUMIESZ KONSERWO. I nie zrozum mnie źle nie popieram debili z kapitolu. Poprostu Blm to conajmniej tacy sami debile tylko z poparciem medialnym.
  • Odpowiedz
@lewoprawo: Wiesz co jest najśmieszniejsze? Najśmieszniejsze jest to, że przez miesiąc od akcji sam uważałem, że on został zabity. Tak pisałem na wykopie. Nie rozumiałem dlaczego policjant dociskał go do ziemi pomimo, że krzyczał, że nie może oddychać. Zakładałem złą wolę. Do momentu aż dowiedziałem się, że on to krzyczał jeszcze zanim policjant go dociskał do ziemi XD Krzyczał, że nie może oddychać jak go policjanci sadzali na tylnym siedzeniu
  • Odpowiedz
@lewoprawo:

"cardiopulmonary arrest complicating law enforcement subdual, restraint, and neck compression"


ty mi tytuł cytujesz? XDD Sam tego k---a nie czytałeś prawda? to jest zapewne hipoteza a nie werdykt
  • Odpowiedz
@krzewmarchwi: Kolejny, ludzie wygooglojcie sobie przyczynę śmierci Floyda i raporty z autopsji, zanim zaczniecie powtarzać bzdury o przedawkowaniu albo tworzyć swoje własne amatorskie "wzrokowe" autopsje na podstawie filmiku youtube.

@Cauchemar7: Jak nie rozumiesz, jaką rolę pełni "nagłówek" w takim raporcie, to sobie w google wrzuć ten cytat i zobaczysz, czego dotyczy.

Dobra, nie mam już siły na dyskusję z konserwami. Fakty nie są faktami, dopóki ksiądz na ambonie
  • Odpowiedz
@lewoprawo: Z ciekawości to jak ty jesteś w stanie zrobić takiego fikołka intelektualnego, że właśnie podesłałem ci nagranie, gdzie gość co pomagał przy "morderstwie" chwilę potem ratuje "mordowanego" w karetce, a ty dalej twierdzisz, że to było morderstwo?
  • Odpowiedz
@Cauchemar7: Dobra ostatni raz. Powiedz mi, ale tak szczerze i bez trollowania. Czy Ty naprawdę uważasz, że kompletny amator jest w stanie przeprowadzić lepszą autopsję na podstawie filmiku z youtube, niż dwóch profesjonalistów dokładnie badających ciało ofiary?
Naprawdę? Nie trollujesz, tylko naprawdę tak uważasz?
  • Odpowiedz
Odpowiadam: Moim zdaniem jeśli najpierw kogoś udusisz, a następnie pomagasz przy próbie jego reanimacji, to i tak liczy się jako morderstwo.
  • Odpowiedz
@lewoprawo: No tak bo w podsumowaniu autopsji którą podlinkowałeś w cale nie ma podanej przyczyny śmierci min. tego że jego testy krwi przypominały raczej zapasy małęj apteki ale co tam pomińmy to, pomińmy też to że UCIEKŁ z radiowozu, mówił że ma klaustrofobie i nie może siedzieć w aucie chociaż zatrzymali go właśnie w jego samochodzie xd POMIŃMY TO WSZYSTKO to wtedy nam wyjdzie rasistowska policja czego nie rozumiesz konserwo
  • Odpowiedz