Wpis z mikrobloga

#orange @OrangeEkspert

Czesc Mireczki i mirabelki.
Wiele już postów czytałem na różnych forach jak i na wykopku w sprawie światłowodu w orange. Kuriozalne sytuacje, przez ktore nie mogl zostac dołączony do domu, mimo ze studzienka byla na posesji ( ͡° ͜ʖ ͡°) .
Tym razem powiem Wam o mojej „walce” z Orange i próbie zamontowania światłowodu.
W tamtym roku, zdecydowałem sie na zmiane internetu z radiowki na kabel. Wybrałem Orange, ze wzgledu ze juz troche u nich siedze i nie narzekam na internet mobilny. Przez telefon zapytalem sie czy jest mozliwosc podłączenia do kamienicy światłowodu. Jak sie okazalo, niestety nie i w najlepszym przypadku bedzie to 20/1. Smutełk mnie wzial ale No dobra, przeboleję chyba przez okres umowy. Pan technik pojawił sie w sobote z umowa i doprowadził mi kabelek. Zapytalem kiedy bedzie tutaj światłowód na ulicy. Odpowiedział, ze moze w przyszlym roku.
Minęły 3 tygodnie od podpisania umowy. Trafilem na strone UKE, gdzie sprawdzalem sobie czy ktos nie ma PRZYPADKIEM światłowodu w okolicy. Ależ bylo moje zdziwienie gdy okazalo sie, ze kamienice obok mnie posiadają światłowód :O.
Zadzwonilem do Orange, oczywiscie „nie ma technicznie mozliwosci podłączenia u pana światłowodu”
Na zdjeciu widzimy budynki nr 6,16,20 i 22 ktotra maja światłowód. Moj(10) nie moze miec ♂️
Pytanie do wykopków. Jakie mam mozliwosci aby ruszyc ta sprawe naprzód ? Wykonywałem telefony do Orange, bylem w salonie, pisalem maile do UKE i na „biała plamę”

Czy jestem skazany na łaskę od Orange ? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pobierz Bledoo0 - #orange @OrangeEkspert 


Czesc Mireczki i mirabelki. 
Wiele już postów czy...
źródło: comment_1609867593UvvwuaKv1r4X8UQvLFtSTX.jpg
  • 16
@Bledoo0: Mozesz nie miec zadnej mozliwosci, jesli obok ciebie z dotacji pojawil sie swiatlowod Orange nie masz raczej szansy zeby twoja "biala plame" dofinansowali z dotacji w ramach POPC skoro zaraz obok jest czarna plama (czyli dostepny szybki internet).
Orange ma swoje plany na rozbudowe, mozesz do nich dzwonic, wysylac pismy, zapotrzebowania ale to raczej nic nie zmieni jesli nie zamowisz uslugi na biznesowe lacze i nie wylozysz wiekszej kasy na
@krzywy_kanister: ten dofinansowany internet będzie akurat w sąsiedniej wsi za górką :-) A moja wiocha nie jest w planie bo generalnie w centrum mają pociągnięty kabel. Problem u mnie taki że to parę chałup oddalonych od wsi. Ale coś się powoli wyjaśnia z tych mapek, dzieki za namiary!
@pigoku: Wiesz co to bardzo roznie wyglada, czesto w jednej gminie czy wiosce robia a obok pomimo tego, ze to jest ta sama gmina czy powiat, ulice albo adres obok nie robia. Jeszcze w przyszlosci beda przetargi, w zeszlym roku w kwietniu byl jeden w kilku duzych obszarach nikt nie wygral(!?), kolejne przetargi to maja byc pieniadze dla samorzadow nie dla firm ktore dopiero wejda z usluga.
@Czlowiek_Ludzki: Zalezy na jakie radio, 2,4 ghz czy 5ghz nie musisz miec zezwolenia (za to moze byc zapchane przez wifi czy inne radia na tej czestotliwosci), moze jeszcze 60ghz ale tutaj masz krotszy zasieg. Na inne czestotliwosci kupujesz licencje jednak masz pewnosc, ze pasmo bedzie wolne jesli UKE udostepni ci licencje, jesli ktos bedzie nadawal mozesz to zglosic.