Wpis z mikrobloga

@ZielonyMazak: a Janda jako jedna z wybitniejszych polskich aktorek, założycielka teatru już nie jest elitą narodu?

@Kostikov: Czy tego chcesz, czy nie i czy ci się podobają programy socjalne PiSu, czy nie i jej poglądy na ten temat (na przykład sam gardzę nimi), to ona jest elitą narodu. Poza tym to, że rząd wspiera kulturę to naturalna sprawa.
@Kostikov: a teraz napisz: nie, ona nie jest elitą narodu...

Wielokrotnie nagradzana jako najpopularniejsza i najbardziej ceniona aktorka w Polsce. W 1998 w ankiecie „Koniec wieku” przeprowadzonej przez tygodnik „Polityka” została wybrana do grona najwybitniejszych aktorów XX wieku[14]. W maju 2006 otrzymała nagrodę Medaille Charlemagne pour des Medias Européens (Medal Karola Wielkiego Europejska nagroda mediów) za wybitny dorobek aktorski, zaangażowanie w europejskie porozumienie między Wschodem i Zachodem oraz walkę o równouprawnienie
Czy tego chcesz, czy nie i czy ci się podobają programy socjalne PiSu, czy nie i jej poglądy na ten temat (na przykład sam gardzę nimi)


Ale się jebnąłem. Żeby nie było: gardzę programami socjalnymi PiSu i popieram pod tym względem Jandę
@ZielonyMazak: aha, w takim razie kto jest, skoro najwybitniejsi aktorzy nie należą do elity?

Przypominam definicję:

Elita – kategoria osób znajdujących się najwyżej w hierarchii społecznej, pod jakimś względem wyróżnionych z ogółu społeczeństwa.
@rorf46: Nie, ona nie jest elitą narodu.
Ja w ogóle nie lubię tego określenia. Tak, Krystyna Janda jest z pewnością wspaniałą aktorką, ale jest też ogromną hipokrytką, która przeszkadza tylko ludziom mającym opozycyjne i proeuropejskie poglądy. Skoro ona jest taka wspaniała, to dlaczego w ogóle musi czerpać pieniądze publiczne? Przecież na te sztuki na pewno ludzie walą drzwiami i oknami. A nie, zapomniałem -- przecież w Polsce żyje tylko barbaria, która
@Kostikov: ale politykę oddzielamy, bo sam nie jestem zwolennikiem jej działań politycznych i chyba faktycznie szkodzi (mimo że ma rację). Chodzi tylko o działalność artystyczną i ona definitywnie zalicza się do elity.

Teatry mogą mieć pełne obłożenie, a i tak problemy z kasą. Np. jak chodzę do teatrów, to trzeba zaklepywać miejsce 1-2 miesiące wcześniej. Bilety 2x droższe niż w kinie, a mimo wszystko te teatry muszą być dotowane dodatkowo. U
@rorf46: Więc tak -- ja nie lubię pojęcia "elita". Żyjemy w państwie demokratycznym (przynajmniej w teorii) i o ile ktoś nie pełni jakiejś szczególnie ważnej funkcji państwowej, to powinien być traktowany jak każdy inny obywatel. Jeśli już używamy tego określenia, to niestety, ale nie dotyczy ono tylko działalności artystycznej. Od osoby należącej do jakiejś elity, tudzież do "inteligencji", wymaga się dobrej, reprezentacyjnej postawy, świecenia przykładem. Krystyna Janda już od dawna taka
@Kostikov: pojęcie jest jakie jest, też go nie lubię, ale jak ktoś mi pisze, że Janda nie należy do elity, no to ja się z tym nie zgadzam.

Hołdysa też.

Ja generalnie nie podążam za nikim.

PS. Pisowcy to zwykły motłoch i hołota i ona ma 100% racji w tym temacie. To nie było żadne „kreowanie ich” na takich...
@rorf46: Ja jestem milczącą elitą. Janda wam daje teatr i wątpliwej jakości sztukę, którą dotuje się z podatków, bo sama się nie utrzyma. Moja praca przełożyła się na uruchomienie m.in dwóch dodatkowych bloków w elektrownii w Jaworznie i Opolu (a ogólnie dużo więcej różnych projektów działających na terenie Polski i powodujących rzeczywisty i namacalny rozwój kraju).

Dałem części ludziom z Polski prąd. Ktoś o mnie słyszał? Nie. Jestem tylko statystyką, tymi
@rorf46: Aha. Tyle samo Janda zrobiła dla polskiej kultury co JP2 zrobił dla wykształcenia pokolenia JP2. Całe gówno i to za publiczne pieniądze.
Taka ta polska kultura dzięki Jandzie kwitnąca, że mamy kiepskie komedie romantyczne na TVN a w necie patostreamy.
Elita #!$%@? mać.
@rorf46: Oho widzę że znawca kultury wysokiej, co każde jedno gówno łyknie jako kulturę byleby "kultura wysoka nie dla plebsu" łatkę miało przypiętą.

Wpływ Jandy na polską kulturę jest mniejszy niż wpływ Masłwoskiej i jej Wojny Polsko-Ruskiej, która się zakorzeniła w kulturze młodzieżowej. I to zrobiłą to za swoje, a nie publiczne!
A owa "elitarna" pani Janda zajmuje się kulturą od dziesięcioleci i żeby cokolwiek o niej wiedzieć to trzeba być
@rorf46: No i masz wybór:
możesz uznać mnie - inżyniera projektującego elektrownie za istotną elitę.
Możesz uznać Jandę za elitę kraju.

Od tego wyboru milionów takich ignorantów jak Ty zależy w którym kierunku pójdzie Polska.

PS. Nie musisz odpowiadać, wiemy jaki jest wybór. Widzimy zresztą w jakim kierunku zmierza kraj ignorantów, którzy masturbują się na kulturę wysoką Jandy, a żadnej jej sztuki tak na prawdę nie widzieli.