Wpis z mikrobloga

#kindle #czytniki mam pytanie jakim sposobem zgrać ebook z komputera na nowszy typ kindle (90C6 oprogramowanie kindle 5.12.2)??? Mój stary kindle łączył się bez problemów i widział komp go jako kolejny dysk...
  • 10
@BGJ84: Tak. Darmowy program do zarządzania biblioteką e-booków. Zainstaluj, dodaj książki z dysku i prześlij na czytnik przez kabel. Możesz uzupełnić opisy, tworzyć serie, zmieniać okładki, etc. Jeżeli będziesz miał problem z wyświetlaniem na Kindle to zmień format pliku książki na AZW3. Obsługa bardzo intuicyjna dla podstawowych funkcji, a ponadto duży zestaw wtyczek do bardziej zaawansowanych akcji. https://calibre-ebook.com/download
Również polecam Calibre - moim zdaniem to najlepsza metoda zarządzania dużym zbiorem ebooków - i jednocześnie po podłączeniu urządzenia od razu widać "co na nim mamy", łatwo się przesyła i konwertuje. DARMOWY :)
@BGJ84: Nie ma to żadnego wpływu, na jednym Calibre mam trzy różne modele Kindla i wszystkie działają bez żadnych zmian. Podłącz go najlepiej pod oryginalny kabel, a jak nie masz to próbuj różnych. Odpal program, czytnik na kablu przejdzie w tryb ładowania i na górnym pasku Calibre powinno się wyświetlić urządzenie wraz z jego biblioteką książek.

Jak masz ustawiony PIN to go wyłącz przynajmniej na czas podłączenia.