Wpis z mikrobloga

Mirki, jak wypada V50 w porówaniu do Focusa II gen w aspekcie wykonania, wyciszenia itp? Jest duża różnica, warto dorzucić grosza? W obu przypadkach mówię o wersji po lifcie. Jak to wypada przy prędkościach 100-120-140 kmh?
Technicznie wiem, że z grubsza to samo. Na plus w Volvo na pewno lepsze wyposażenie - zawsze wszystkie szyby w prądzie, klima automatyczna. Ford trochę tańszy, ale z wyposażeniem gorzej - oprócz grzania przedniej szyby.
#volvo #ford #samochody #motoryzacja
  • 14
@CinuLNS: Mam Focusa II 2.0 TDCI 140 KM ... hałas wewnątrz przy prędkościach 120+ jest największym rozczarowaniem. W Volvo nieco lepiej, bo w Focusie to nie ma w ogóle wygłuszeń a tam troszkę jest ale też bez szału.

Ale wyposażenie spoko - grzana dupa, grzana szyba z przodu i inne takie tam pierdoły.

Rozważ Volvo. Ale może być ciężej o zadbaną sztukę.
@ChickenDriver: W Volvo ciężej o zadbaną sztukę niż w Fordzie? Miałem nadzieję, że V50 będzie miał lepsze wykonanie, materiały i jakoś lepiej zniesie próbę czasu niż Focus. Dodatkowo w Volvo będzie lepsza blacha, lepiej zabezpieczona?
@CinuLNS: Miałem v50 z 2006 i z przebiegiem 230k km popłynął w kontenerze do Afryki.
Musisz dobrze szukać bo całkiem dobre auto było.
Teraz mam focusa ale z 2016 więc w porównaniu nie pomogę.
@CinuLNS: moim zdaniem Volvo z focusem na poziomie titanium lub Ghia to podobny poziom. Kiedy kupowałem mk2 2.0 TDCi to postawiłem u handlarza V50 i foke obok siebie żeby porównać.

Volvo niby premium ale jednak ford. Wiem, że ASO było wiele droższe.

Jedyne co miało Volvo mieć szansę lepsze to wyciszenie, ale w jeździe po mieście różnić nie stwierdziłem.

Kupiłem focusa bo miał większy bagażnik a to byl priorytet wtedy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CinuLNS: mam w rodzinie Focusa II po lifcie i V50 też FL. To praktycznie dwa różne auta. Volvo ma bardziej miękkie zawieszenie. Jest lepiej wykonane, lepsze fotele, wspomaganie itp. Nawet sprzęgło chodzi lepiej.
Ford jak to Ford. Materiały twardsze fotele gorsze, wytlumienie tak samo, ale za to wiekszy bagaznik.
Chociaz poprzednio miałem BMW 1 i V50 jako segment premium to to raczej nie jest. Wyciszenie jest na dużo gorszym poziomie co
@CinuLNS: Focus 2 w polifcie też jest głośny, mimo wygłuszeń które niby dostał. Miałem 1.6 w benzynie, to wiem. Spodziewałem się czegoś lepszego. To największe rozczarowanie w tym aucie.
W środku plastik, jedyny materiał miałem przy łokciach i na fotelach. Mimo że wersja nie najbiedniejsza (podobno)
Na plus to tanie części
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CinuLNS: jeden i drugi dobre w miarę niezawodne auto, szczególnie w benzynie. Brałbym ten który się lepszy trafi, Volvo nie jest o całą klasę wyżej. Jeśli Focus to wersja z tempomatem, grzaniem szyby, lusterkiem ściemnianym itp. Plastik może i twardy miejscami, ale bez tandety
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CinuLNS: No i właśnie tej grzanej szyby w v50 bedzie brakowało a chyba nie ma jej wiekszosc lub wcale. Zalezy tez gdzie mieszkasz, w górach pewnie częściej sie przyda. W tym roku dwa razy dopiero użyłem, ale wygoda duza.
@CinuLNS: Volvo jest bardziej pożądane a przez te 10-12 lat miało szansę jeździć nim kilku ludzi, którzy go zniszczyli. Focusa idzie dorwać od 1 - 2 właściciela. Są golasy z rynku PL są jakieś tam sztuki z prywatnego importu. A Volvo w tamtych latach mało co sprzedawało w PL bo było za drogie, więc większość to badziewie z DE po 3 właścicielach w PL. Szukałem takiego ale odpuściłem, bo były w
@ChickenDriver: A widzisz, taka sytuacja. No ale ja mam opcję na V50 od znajomego, który sam sprowadził od prywatnego właściciela w DE. Auto z 2008, a on ma go 5 lat, mam historię napraw, więc pewnie tutaj bym celował, jeśli się zdecyduję.
@CinuLNS: To inna para kaloszy. Jak masz pewny egzemplarz to zawsze wyjdziesz na tym lepiej niż szukanie od kogoś obcego. Mi np. koleś nie powiedział, że zrobili przekładkę z automatu na manual. Powiedział, że skrzynia była padnięta i jest wsadzona nowa. Ale nie powiedział, że była przekładka a wiadomo, że jak przekłada się skrzynię z automata na manual to i komputer trzeba zmienić i w ogóle jest więcej babrania się. Ale
@ChickenDriver: No tak, ale nadal różnica między Volvo od znajomego, a Focusem z ogłoszenia to kilka tysięcy :D Stąd pytanie, czy są większe różnice, choć osobiście do mnie Volvo bardziej przemawia. Czaję się jeszcze na Mondeo Mk4 - tu bym musiał się jeszcze wstrzymać i dozbierać kasy, ale jednak klasa wyżej, a koszty utrzymania podobne.
@CinuLNS: Za spokój ducha warto zapłacić. Znaczy to nie żadna gwarancja czy coś bo Teść sprzedał merca koledze w pełni sprawnego, super furę, którą sam bezawaryjnie latałem jakiś czas jak mi było dane i co? Po 3 miesiącach skrzynia padła ;p

No nie wiem ja mam Focusa i mi przeszkadza tylko brak wygłuszenia. Planuję to ogarnąć w najbliższym czasie matami w drzwi ale nie chce mi się też bawić w rozbieranie