Wpis z mikrobloga

@zazuzizizazuzaj:
Jeśli na Electrum stworzyłeś portfel i nie chwycił to znaczy, że coś źle zapisałeś.
Alternatywnie to BIP39, ale skoro jest 0 ... to strzelam, że coś źle zapisałeś ...?
@zazuzizizazuzaj: Jak wpisałeś seeda to pokazywało ci "checksum ok"? Jeżeli seed był generowany za pomocą electrum to raczej nie bip39, chyba, że sam to wybrałeś.

Pokazuje ci zieloną lampkęn na dole po prawej? Jęzeli tak to z zakładce Adresy masz w ostatniej kolumnie (Tx) wszędzie 0? czy jakaś tx ma więcej niż 0?
@zazuzizizazuzaj: jeżeli wpisałeś seed i electrum nie wyświetla "next" to znaczy, że nie jest to seed z electrum. Electrum rozpoznaje swoje seedy bez problemu. Ja nawet próbowałem teraz ze starym seedem electrum (13 słów) i wszystko śmiga w najnowszej wersji.
@rysiekryszard: @fervi: dzięki jeszcze raz za podpowiedzi, właśnie miałem pytać czy jak nie podpowiada słowa to czy znaczy że słówko jest złe. Mam np. zapisane słowo "ref", a pokazuje że takiego w słowniku nie ma. Spróbuję na innym portfelu.

@dean_corso: był zapisany, ale na dysku który sformatowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zazuzizizazuzaj: Listy słów bip39 i electrum mają takie same słowo. Więc nie wiem jak egzotycznym portfelem miałbyś to generować? Jeżeli nie ma tego słowa na liście to nie jest to ani bip39 ani electrum. Czy masz ogólnie 12 słów? Jest szansa, że źle zapisałeś słowo?
@dean_corso: rzeczywiście jak tu wpisałem te 16 słów to odtworzyło mi jakiś portfel, jest nawet 0.00000931 btc

Coś pamiętam, że najpierw miałem portfel na tym blockchain, potem zacząłem zakładac i przesyłać na ten electrum, jedne kasowałem inne zakładałem, seedy, hasła, klucze, za dużo tego było i mi się pomieszało wszystko.