Wpis z mikrobloga

Mirki, telewizor QLED czy OLED do PS5?

budżetowo mógłbym sobie pozwolić na 65" OLED albo 75" QLED, przy czym wolałbym większy stąd zainteresowanie QLED
Dodatkowo czytałem, że HDR lepiej wygląda na QLED a ostatnią rzeczą przemawiającą za QLED jest to, że w OLED wypalają się piksele czego już sporo razy doświadczyłem w telefonach samsunga.
Tym bardziej, że 90% mojego grania to będzie Gran Turismo 7, więc interfejs będzie ciągle w tym samym miejscu wypalał piksele.

#ps5 #tv #lcd #oled
#qled
  • 19
@StinkyPoljakTheWorm: jaki masz model?

ale prawdziwej czerni nie ma w tym ekranie...


@StinkyPoljakTheWorm: domyslam sie,ze poziomu oleda to to nie będzie, ale zdrugiej strony patrząc na QLEDY samsunga w sklepie, to robi wrażenie na tle zwykłego LCD, z początku nawet nie rozróżniłem od OLEDa

Wystarczy ze odpalisz czarne tło na kilka godzin jakbyś widział oznaki wypalania


@Megawonsz_dziewienc: próbowałem tak w samsungu galaxy i nic to nie dało :(
@MGfilms: q70r 65". Niestety tylko hdmi 2.0 matryca 120hz, ale w sumie jeszcze w nic powyzej 60fps na ps5 nie gralem :) model q70t ma hdmi 2.1 i jak bedziesz pocinac w gran turismo to taki tv ci polecam (hdmi 2.1 120hz) bo GT na 100% bedzie miec 120fps.
patrząc na QLEDY samsunga w sklepie, to robi wrażenie na tle zwykłego LCD, z początku nawet nie rozróżniłem od OLEDa


@MGfilms: niestety tylko w sklepie, oświetlenie sklepowe jest do dupy jeśli chodzi o ocene takich rzeczy. Weź też pod uwage że wygaszanie strefowe działa dużo gorzej w trybie gry (a poza nim masz 100 ms input laga).
@MGfilms zastanawiałem się na oledami w zeszłym roku i wziąłem 65 qled samsunga nie pamiętam teraz jaki model. Gdzieś niedawno odpisywałem komuś, zerknij w mojej historii. Jestem bardzo zadowolony z niego.
@liga: spoko, akurat Sony nie upośledza tak wygaszania w trybie gry albo nawet działa tak samo jak w innych trybach. To tylko Samsung odwala taki szajs żeby mieć te kilka sekund input laga mniej i potem chwalić się głupią cyferką. XH90 bardzo fajny TV jak się go wyrwie w promce, szczególnie duże rozmiary gdzie cena OLEDa to już kosmos.
@MGfilms: Ja kupilem 65'' QLED-a. I teraz przymierzam się do zakupu większego telewizora. Być może tym razem OLED. Ciesze się, że nie wybrałem 55'' nawet jeżeli to OLED. Nie wyobrażam sobie teraz oglądania na tak małym telewizorze. No chyba, że miałbym bardzo mały pokój i siedziałbym bardzo blisko telewizora.
@TheOranguTANK: no właśnie tego się boję, że 65" po czasie przestanie mi wystarczać, tym bardziej, że obecnie gram na projektorze Full HD ponad 100" ( ͡° ʖ̯ ͡°)

W jaki rozmiar celujesz? I czemu OLED, QLED nie wystarcza?
@MGfilms: celuję w 77. A przymierzam się do OLED-a, żeby poczuć tą mistyczną jakość obrazu. OLED-y sa już na tyle dobre, że to wypalanie przestaje powoli być problemem.

Wcześniej wziąłem QLED-a, bo wolałem 65''. Teraz mam porównanie 55'' i 65'' i widzę, że róznica jest ogromna. Dodatkowo ten QLED akurat ma większa jasność niż OLED, który planowałem kupić (LG CX). A nawet lubie ten efekt, gdy w filmie jest ujęcie na