Wpis z mikrobloga

Skoków nie oglądam ale nie rozumiem o co chodzi ludziom którzy mają problem z tym, że to niszowy sport w skali świata. Przecież wiele krajów ma takie sporty które u nich budzą wiele emocji i są bardzo popularne, a w skali świata wszyscy maja w nie #!$%@? xD Np poza USA zdecydowana większość ma gdzieś takie sporty jak baseball czy futbol amerykański, a jednak nie przeszkadza im to emocjonować się tym i zapełniać stadiony xD trochę kompleks polskości się odzywa, że „co nasze to gorsze”
#skoki
  • 25
@dam98: no dokladnie, tym bardziej ze skoki to jednak dyscyplina wg mnie z duzym potencjalem, bo mega efektowna. I chyba szczyt popularnosci miala te 30 lat temu gdy krolowal Eddie Edwards, Matti Nykanen. Wcale bym sie nie zdziwil jakby kiedys popularnosc skokow na swiecie wystrzelila dzieki np.jakiemus Amerykaninowi dobremu czy cos.
@dam98: A ja oglądam, ale porównanie z takim baseballem w większej mierze nie działa. Miałoby sens, gdyby Amerykanie masowo jarali się sukcesami na turniejach międzynarodowych, w których uczestniczy garstka krajów. Tymczasem w 2017 roku finał "mistrzostw świata" w baseballu miał tam 6x mniej widzów niż finał amerykańskiej ligi, co i tak było uważane za ogromny sukces.
@Dawidk01: ale tu nic nie jest spłycone. Dokładnie tak wyglądają zawody. Czasem dodać do tego trzeba upadek i tyle. Sam oglądam z nudów czasem, ale nazwać skoki mega efektownymi to gruba przesada. To jest taki sport, który można śledzić samymi wynikami i właściwie wiadomo co działo się na skoczni. W piłce nożnej, kolarstwie, siatkówce, maratonie czy nawet snookerze sam wynik niewiele ci powie. A w skokach? 150 metrów - dobre wybicie
gdzie tak naprawdę ciekawy jest tylko finisz


@jacas: przynajmniej część budzi jakieś emocje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dokładnie, narciarstwo alpejskie jest podobne. Leci na Eurosporcie to zobaczę 2-3 zjazdy i przełączam, bo na co tu patrzeć?
@dam98: bardzo nietrafne porównanie. Miałoby sens tylko, gdybyśmy my sobie te zawody w skokach organizowali w Polsce z udziałem samych Polaków. Futbol amerykański czy baseball to są "ich" sporty. Skoki narciarskie bynajmniej polskim sportem nie są.

Natomiast całe to zainteresowanie skokami w cebulandii i duma z tego sportu polega na tym, że Polacy wygrywają z cudzoziemcami. Tyle, że wśród cudzoziemców zupełnie nikogo to nie interesuje.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dam98: nikt nie ma problemu, że to niszowy sport. Na tym portalu najłatwiej nabić plusików #!$%@? się do kogoś i robiąc z niego idiotę więc to oczywiste, że niejeden wykopek wypoleruje torpedę do jakiegoś wpisu o "Januszu oglądającym co niedzielę jak dorosłe chłopy skaczą na deskach" albo innym "polackim narodzie, który musi szukać sukcesów w sporcie, który ogląda 100 osób na świecie"

Nie ma to nic wspólnego z sympatią lub jej
@dam98: Ze skokami jest ten problem, że to sport zimowy, w którym do treningów potrzebny jest śnieg, co wyklucza udział w nich tak naprawdę większość świata. (Tak wiem, jest sztuczny śnieg i letnie skocznie, ale to drogie i dostępne wyłącznie dla profesjonalistów, a amatorzy zanim nimi zostaną też muszą gdzieś trenować). Stąd jego niszowość i niestety niewiele z tym zrobimy, nieważne jak bardzo jest efektowny i emocjonujący.
@Dawidk01: @dam98: Nie wiem jak wyglądała popularność skoków 30 lat temu, ale obecnie mówienie że nie ogląda ich nikt poza Polską, Niemcami, Austrią i Norwegią jest kłamstwem. Np konkurs na IO w 2018 w USA oglądało 80 mln ludzi, 25% ich populacji. A w jednym z plebiscytów na najpopularniejszego sportowcaw USa kilka lat temu Peter Prevc byl chyba drugi, odstawiając gwiazdy NBA, MLB czy NHL.
ale tu nic nie jest spłycone. Dokładnie tak wyglądają zawody.


@Ogau: podaj mi dowolny sport, to tak samo go spłycę.
piłka nożna - chłop kopnął piłkę, ale ciekawe
mma - chłop uderzył chłopa, no i co
snooker - piłkę kijem uderzył, wpadła do dziury.

to, co w każdym sporcie interesujące, to szczegóły i emocje, a spłycanie w taki sposób w jaki Ty to zrobiłeś, to nieuczciwe odzieranie z tych szczegółów i
@advert: w którą stronę kopnął piłkę? Gdzie uderzył chłopa? Do której dziury? Jakiego koloru bila? W skokach bez błędu skoczka nie ma żadnych innych szczegółów.

@michal-suski: jeżdżę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ogau: siła i kierunek wiatru, inne warunki atmosferyczne (pada śnieg, ślad na rozbiegu zasypany?), jakieś sędziowskie punktacje których nie ogarniam, niuanse techniczne sprzętu - jak widzisz jest więcej elementów, które mogą ciekawić, niż tylko "popełnił błąd czy nie popełnił"

żeby było jasne, ja skoków nie oglądam, bo mnie nudzą, ale potrafię spojrzeć dalej niż na czubek nosa własnych zainteresowań
@advert: te wszystkie rzeczy, które wymieniłeś można wyczytać w wynikach live na stronie FiS. Ba, nawet dokładniej je ogarniesz na tej stronie, niż w tv. Niuanse techniczne wypatrzysz w TV? Jestem ciekaw jak dostrzeżesz nowy rodzaj wiązań ( ͡° ͜ʖ ͡°)
te wszystkie rzeczy, które wymieniłeś można wyczytać w wynikach live na stronie FiS. Ba, nawet dokładniej je ogarniesz na tej stronie, niż w tv.

@Ogau: no i o to chodzi właśnie. znajomość tematu + to co się dzieje na skoczni sprawia, że skoki jako widowisko sportowe są dla niektórych interesujące, a spłycanie tego do "skoczył-wylądował" jest bez sensu, bo są ludzie, którzy widzą w tym coś więcej.

ja nie widzę niczego