Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam pytanie, które w nurtuje mnie w sumie od dłuższego czasu.
Jaka prędkość autostradowa jest najbardziej ekonomiczna? Da się to jakoś wyliczyć? Powiedzmy, że poniżej 110 nie chcę schodzić.
Silnik 1,1 (xD), benzyna, max moc przy 5500 obr/min, max moment przy 2700.
#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

potwierdzam, mam 3.5 i najekonomiczniej jest 350 kmh, pozniej duze opory powietrza


@DOBREJNOCY: że też wcześniej tego nie wiedziałem, sprzedałem swojego Seville STS, między innymi dlatego że palił za dużo, ale nigdy nie próbowałem jechać w trasie 460 km/h. Człowiek uczy się całe życie, tyle oszczędności mogłem mieć...
  • Odpowiedz
@LeslieDancer Prawo o ruchu drogowym mówi o zachowaniu bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu, owszem.
Taka jazda za TIRem wymaga skupienia i może być męcząca (bycie w gotowości do nagłego hamowania), ciągła obserwacja. Ryzyko zawsze istnieje. Z tym że: załadowany TIR nie ma hamulców jak żyleta, tak jak pociąg towarowy - masa robi swoje i wydłuża drogę hamowania. Osobówki, zwłaszcza zadbane hamują sprawniej.
  • Odpowiedz
Jaka prędkość autostradowa jest najbardziej ekonomiczna?


@LeslieDancer: Zależy czym jest dla Ciebie ekonomia.
Najmniej paliwa zużyjesz jadąc przy niskich (ale jeszcze sensownych) obrotach, zazwyczaj na ostatnim (czasami przedostatnim) biegu.
Ale to jest turlanie się z prędkościami rzędu 60-70km/h, co jest raczej bez sensu, a oszczędność nie jest duża bo niewiele większe będziesz miał zużycie paliwa jadąc 90.
  • Odpowiedz
@LeslieDancer: Mam Pandę 1.1. Po autostradach jeżdżę równe 140 wg GPS (czyli licznikowe 155). Pali 2 litry więcej niż jak jadę 110, ale jazda 110 jest denerwująca bo ciągle ktoś siedzi na zderzaku, więc trudno. Wydam te 9 zł na 100 km więcej i tyle.
Silnik jest pałowany, ale w perspektywie 1-2 lat auto idzie na złom przez korozję, więc go nie szkoda, i tak nie zdążę go zarżnąć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kundlozol3000: sensowne. Właśnie czytam o tej jeździe za TIRem. Idzie jakoś rozróżnić kiedy jedzie pusty a kiedy załadowany?
@hellfirehe: napisałem, że nie chcę schodzić poniżej 110. Nie sztuka wlec się kilka godzin dłużej, żeby oszczędzić kilka l paliwa.
  • Odpowiedz