Wpis z mikrobloga

Jak to wygląda z kupnem samochodu na niemieckich blachach? Szukam auta i większość na otomoto czy olx to sprowadzone z Niemiec, wszyscy piszą, że można wracać na kołach do domu i że to legalne, bo wystawiają fakturę i OC na x dni. Tymczasem te auta chyba nie mają w takiej sytuacji OC a w Niemczech są wyrejestrowane, prawda? Jak się przed czymś takim zabezpieczyć, bo wynajmować lawetę to mi się jakoś nie widzi, a zarejestrowane w Polsce to może jakieś 20% tych, które mnie interesują ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#samochody #motoryzacja #kiciochpyta
  • 17
@smutny_ja: jak masz tablice "wyjazdowe" ważny przegląd i wykupione OC to możesz wracać na kołach. Na "zwykłych" tablicach niemieckich nie możesz, to na na ogół są tablice dobrane na sztukę, bez naklejek legalizacyjnych, wyciągnięte nie wiadomo skąd.

Jak kupujesz auto za kilka złotych, to raczej nie opłaca się daleko jeździć, więc laweta nie wyjdzie drogo. Jak kupujesz samochód za 30 tysięcy czy 147 tys zł, nawet 400 km od domu to
@smutny_ja Zrób lub niech sprzedający zrobi u nas w kraju przegląd, Niemiecki nie ma żadnej wartości. Pozytywny wynik przeglądu to dopuszczenie do ruchu. Do tego ubezpieczenie na 30 dni na podstawie numeru Vin. I można wracać. Przegląd 100 zł i OC 70 zł.
@smutny_ja Dokładnie, to wyrejestrowane w Niemczech czyli nie zarejestrowane nigdzie samochody. Najczęściej mają fałszywe (30 zł - https://allegro.pl/oferta/niemieckie-tablice-rejestracyjne-naklejki-gratis-7834226318?utm_medium=app_share&utm_source=facebook zobacz że ludzie kupują) lub podprowadzone z niemieckiego wydziału komunikacji blachy (chociaż nie wiem jak to możliwe żeby ukraść te tablice z wydziału). Jak ja kupowałem w Niemczech swój samochód to nie mial tablic bo były oddane. Niektórzy twierdzą że samochód z takimi fałszywymi tablicami jak ma wykupione OC i zrobiony przegląd w Polsce
@smutny_ja: auto wyrejestrowane, zadne OC wtedy nie działa bo auto jest niedopussczone do ruchu. No i wiekszosc ma niemieckie tabliceupione na allegro, bo z de auta bez tablic dostajesz. Także prawda wyglada tak, ze zgodnie z prawem tymi autami jezdzic nie mozna, a jak jest to sam widzisz. Zagadaj z handlarzem, na pewno swoja laweta zawiezie Ci auto po kosztach i nie cebul te 300zl xD
@smutny_ja: Jak ma białe tablice to nie można bo auto w Niemczech wyrejestrowane. Ja w styczniu kupiłem samochód (sprowadzony z Niemiec, analogiczna sytuacja do twojej) i wracałem 500km do domu, ale przykręciłem swoje polskie tablice z drugiego auta xd.
@smutny_ja: podjedź na pierwszy komisariat i zapytaj jeśli masz wątpliwości. zaoszczędzę ci czasu: samochód wyrejestrowany na eksport nie może się poruszać legalnie w polsce dopóki nie zostanie zarejestrowany. te 'niemieckie' blachy to duplikaty z allegro, ponieważ oryginalne zostały zdane w niemieckim WK. zobacz je z bliska - są jak nowe nawet jeśli ostatni właściciel posiadał samochód ostatnie 10 lat. poruszasz się samochodem wyrejestrowanym, z fałszywymi tablicami rejestracyjnymi i oc, którego nie
@Haddi I tak trzeba jechać na OSK żeby zrobić badanie ustalające brakujące dane techniczne. A jeszcze jak tuv nie jest wbity w dobie tylko w formie zaświadczenia to trzeba przetłumaczyć. Prościej zrobić już ten przegląd który i tak będzie potrzebny.
@Krzycher: to chyba masz upierdliwych urzędników w WK. U mnie bez problemu przebijają, oczywiście papiery tłumaczone razem. Kasa w kieszeni, a w rzeczywistości niemiecki przegląd jest dużo bardziej dokładny.