BMW 320d 150km. Nie pali na zimnie, problemy już poniżej około 10 stopni. Świece sprawne, napięcie jest przez około 0,5 sekundy(podobno wystarczy). Odpala na plaka ( ͡°͜ʖ͡°). Pompka pod siedzeniem buczy. Co to może być?
@duderkula997: swiece muszą mieć zasilanie przez dłuższy czas przynajmniej kilka sekund, żeby zdążyły się nagrzać. To nie jest LED, który zaświeci się w 0,5sekdundy tylko kawał metalu, który musi osiągnąć kilkaset stopni przy ledwie 12V.
@duderkula997: Przy temperaturach nawet w okolicy zera powinien odpalać bez świec. Ten sam silnik M47 we wczesnym E90 to bratu grzeje dopiero jak jest w okolicy zera.
@duderkula997: Może uwalony przekaźnik niebieski od DDE? Miałem tak w swojej e46 że na niskich temeraturach nie chciał odpalać, mogłem kręcić rozrusznikiem i nic. Podczas tego nie mogłem połączyć się pod impę oraz u mnie wskazówka od temperatury silnika szła na maxa.
@duderkula997: te silniki nie potrzebują świec nawet przy temperaturach poniżej 0. Znam takie co odpalały mając spalone świece przy -10. Zacząłbym od kontroli stanu wtryskiwaczy (próba przelewowa)
@duderkula997: Spotkałem się z takimi uszkodzeniami ze na zimnym układ nie był w stanie wytworzyć wystarczającego ciśnienia paliwa aby sterownik otworzył wtryski. Po pierwszym odpaleniu na plaka potem auto cały dzień odpalalo. Próbę przelewowa możesz sam zrobić, to nic trudnego a będzie wiadomo czy trzeba rwać wtryski. @trzaichlac69: w silnikach z układem common rail kątem wtrysku zarządza komputer, pompie nic do tego - ona tylko ma wytworzyć ciśnienie
@oli91: no tak moja pomyłka myślałem, że o TDeSie chłopak pyta. @duderkula997: W cr to jezcze oprócz wtrysków filtr paliwa do rozebrania i sprawdzenia pod kątem opiłków z pompy cr.
BMW 320d 150km. Nie pali na zimnie, problemy już poniżej około 10 stopni. Świece sprawne, napięcie jest przez około 0,5 sekundy(podobno wystarczy). Odpala na plaka ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pompka pod siedzeniem buczy. Co to może być?
@duderkula997: BMW 320d 150km
@trzaichlac69: w silnikach z układem common rail kątem wtrysku zarządza komputer, pompie nic do tego - ona tylko ma wytworzyć ciśnienie
@duderkula997: W cr to jezcze oprócz wtrysków filtr paliwa do rozebrania i sprawdzenia pod kątem opiłków z pompy cr.