Wpis z mikrobloga

Według moich wyliczeń paranoja z wirusem skończy się za jakies 87 dni a więc za 2,96. No więc zaczynamy odliczanie do #koniecpandemii (można klikać). Po tagiem będe rownież umieszczał informacje które przybliżają nas do końca.

28.12.2020 Dzisiaj ogłoszono:
Lockdown, narodowa kwarantanna, kolejne łamanie podstawowych wolności bez podstawy prawnej. Zwał jak zwał. Każdy może sobie przyporządkować nomenklaturę według własnego uznania, bo jak to w Polsce, nic nie może zostać przeprowadzone bez podziałów. Jedni się cieszą, inni smucą, inni oceniają pozytywnie, jeszcze inni negatywnie. Prawda leży po środku. Obostrzenia które zostały wprowadzone nijak mają się do obniżania transmisji wirusa. Rozporządzenie nijak odnosi się do kultu religijnego. Jak wszyscy wiemy większość proboszczów sra na jakiekolwiek obostrzenia, rozdaje komunie do gęby, robi więcej mszy. A starsi, o których zdrowie walczymy, na pełnym "wyjeniu" bięgną w kolejce po opłatek z rąk księdza.

Z mojego własnego podwórka mogę opisać sytuacje. W moim parafialnym kościele maksimum ludzi to 32. Na pasterce grubo ponad 150 osób. Do tego w wigilie były 3 pasterki. O 21, 22:30 i 24. No nic, policja oczywiście stala pod siłownią. Tfu na to wszystko.

Otrzymałem wynik na przeciwciała. Wynik to 4,9. 23. stycznia wybieram się ponownie zobaczyć jak się zmieni.

Wysłałem maila do MZ w sprawie określenia kim jest ozdrowieniec i jak to ma się do szczepień itd. w odpowiedzi otrzymałem, że osoby po hospitalizacji, izolacji etc. podlegają tym samym "zwolnieniom z obostrzeń" jak ci zaszczepieni.

Lek:
1. Amantadyna - brak potwierdzenia,
2. Raloksyfen - brak potwierdzenia,
3. Apronityna - brak potwierdzenia,
4. Favipiravir -brak potwierdzenia ale węgry zamówiły dosyć dużą ilość
5. Coronavir - potwierdzony przez Rosję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
6. Avifavir - jak wyżej
7. Molnupiravir - mieszane wnioski
8. Ivermectin - brak potwierdzenia
9. Remdesivir - potwierdzony i stosowany a jednak WHO nie poleca:)
10. Oleandrin - brak potwierdzenia
11. Casirivimab i imdevimab - zatwierdzone do użytku tzw. koktajle z przeciwciałami jako zwalczające infekcje.
12. Bamlanivimab - jak wyżej ale nie wiadomo co będzie. Na razie badają.

W przypadku leku, jeżeli aktualnie mamy medialną szczepionkę nic się nie wydarzy. Z ciekawszych rzeczy F.D.A zatwierdził terapie przeciwciałami - dodałem 11 i 12 czego się używa w tym przypadku.

Szczepionka:**
27.12.2020 zaszczepioną pierwszą osobę w Polsce. Miejmy nadzieje, że pójdzie sprawnie i od wiosny wrócimy dzięki szczepionce do normalności.

#koniecpandemii #koronawirus
  • 3