Wpis z mikrobloga

Szukam możliwości przerobienia klasycznego dzwonka na klatce schodowej na coś w rodzaju "smart" dzwonka.

Teraz "system" składa się z następujących elementów:
- przycisk na klatce schodowej przed "kratą"
- przycisk na klatce schodowej przed drzwiami
- dzwonek/brzęczyk w domu, zasilany prawdopodobnie 220V

Pomysł jest taki, żeby wykorzystać istniejącą infrastrukturę i "wpiąć" się w zasilanie dzwonka tak aby w momencie, gdy brzęczyk dostanie zasilanie wywołać powiadomienie np. na urządzeniu Google Home Hub (lub ogólnie do aplikacji Google Home na komórce itp.).

Wszystkie dzwonki, które znalazłem i działają z Google Home to jakieś kombajny z kamerami, których raczej nie da się podłączyć do takiego klasycznego rozwiązania. Macie jakieś pomysły jak to wykonać?
#smarthome #homeassistant #diy #elektronika
  • 8
  • Odpowiedz
@ozzi91: A to trzeba jakoś dodatkowo spinać? Jak w telefonie odpalę asystenta i powiem, żeby odtworzył utwór na Spotify na Google Home Hub w salonie, to robi to.
  • Odpowiedz
@panDocent: tak trzeba.
Ale czy robi to przy pomocy home assistants czy po prostu głośnik jest sparowany z asystentem?
Cała filozofia home assistanta polega na tym że spinasz go z każdym urządzeniem i te urządzenia gadają między sobą przez HA.
Anyway masz może zwave? Jeżeli tak to najprostszy Fibaro Switch powinien to ogarnac.
Od razu sobie ogarnij wew. Dzwonek na zwave bo jednak Google Home się średnio dobrego nadaje. Wiem co
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@panDocent: w skrócie to wygląda tak że w Google home można zintegrować ograniczona wąska pulę urządzeń. A pod ha można podpiąć wszystko. Da się też poprzez np nabucasa cloud zmusić Google home do pokazywania np switchy z ha
  • Odpowiedz
@ozzi91: ok, ok chyba rozumiem. Ale co z warstwą sprzętową? Jak to fizycznie połączyć do obecnego dzwonka? Jedyny pomysł jaki mi do głowy przychodzi to kupić jakiś dzwonek działający z Google Home i na przekaźniku (czy jakimś innym urządzeniu) złapać sygnał z włączników przed drzwiami i wywołać akcję na tym "e-dzwonku".

Chyba, że można to jakimś Arduino czy raspberry zrobić? One mogą wywołać akcję na koncie Google Home? Np. przez IFTTT?
  • Odpowiedz