Wpis z mikrobloga

Na Dworcu Głównym powstało biuro z inicjatywy stowarzyszenia papieskiego
#wroclaw #bekazkatoli #guslaizabobony #religa

Papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie to międzynarodowa organizacja pozarządowa związaną z Kościołem katolickim, której podstawowym celem jest szeroko pojęta pomoc prześladowanemu Kościołowi na świecie. Nowe biuro regionalne organizacji powstało we Wrocławiu.

https://www.wykop.pl/link/5868535/na-dworcu-glownym-powstalo-biuro-z-inicjatywy-stowarzyszenia-papieskiego/

i znowu OBLĘŻONA TWIERDZA :)
  • 21
@LazyInitializationException: Przeczytałem i co z tego. Watykan to państwo i jak inne państwa może dysponować swoimi aktywami, tym bardziej jeżeli czerpie z tego pożytki. Poza tym co miałyby mieć fundusze zebrane przez fundację do pieniędzy Watykanu. Organizacja zbiera je i potem wykorzystuje.
Nie rozumiem też ludzi, którzy są uprzedzenie do innych osób albo ich inicjatyw ze względu na rasę, płeć czy religię. Mam wrażenie, że tobie każda pomoc od strony organizacji
@LazyInitializationException: Ładnie wyciąłeś fragment mojej wypowiedzi, TVP by się nie powstydziło. Chyba, że po prostu nie zrozumiałeś, że zdania „Nie, nie będą grać na giełdzie. Pewnie zły klecha kupi sobie za to kolejny samochód, albo helikopter” były ironią i miały obrazować tok myślenia ludzi, dla których każde zbiórki pieniędzy przez organizacje powiązane z Kościołem, związane są z matactwem kleru i wykorzystywaniem ich do własnych uciech.
Bo Boko Haram w Nigerii albo Syria to nie jest prześladowanie tylko oblężona twierdza.


@yung_jaspis:
Uwaga, to tylko przypuszczenie:
Jeśli misjonarze w Afryce robią to samo co pan Józef Wesołowski na dominikanie, Szarytki w Kanadzie, albo Magdalenki w Irlandii (można by jeszcze wiele przypadków wymienić) to rzeczywiście kościół może być atakowany.