Wpis z mikrobloga

Jak poprawić jakość snu, a co za tym idzie - regenerację? Odkąd pamiętam, to zawsze mam "płytki" sen, prawie codziennie budzę się jakieś 2 razy w ciągu nocy. Idealnie, gdybym ciurkiem przekimał te 8h. Wietrzenie pokoju przed snem, odstawianie laptopa/tv nie pomaga. Brałem przez pewien czas 3 tabsy aszwy z kfd godzine/dwie przed snem - nie zauwazyłem lepszego snu ani regeneracji, co najwyżej bardziej #!$%@? sny.
Zdarzają mi się też problemy z zasypianiem, zwłaszcza jeśli zrobię późno trening i nie daj boże wrzucę jakąś kofeinę przed.
#mikrokoksy
  • 24
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matteo_moravietzky: a czemu się budzisz? Na siku, napić się, boli cię coś czy może konar płonie? Dobry materac i poduszka? Robisz drzemki w ciągu dnia? Godziny snu regularne? Magnez, wapń, potas cynk dostarczasz z pożywienia? Nie jesteś na redukcji?
Polecam wyregulować rytm dobowy: żadnych drzemek, kofeiny po 16, ciężki trening jak najwcześniej, zjeść coś godzinę, dwie przed snem. Możesz spróbować jakichś dźwięków burzy, deszczu albo szumu. Jakieś mocno nachmielome piwo też
  • Odpowiedz
@matteo_moravietzky: ja doszedłem do wniosku że to przez jelita/żołądek są największe problemy ze snem, szczególnie jak często robisz ostry wysiłek fizyczny bebechy są wtedy podrażnione/odwodnione i ich praca nie jest płynna dosłownie, spróbuj zacząć pić ogromne ilości wody po wysiłku i po posiłkach być może masz z tym problem
  • Odpowiedz