Wpis z mikrobloga

Tak wyglądało ogłoszenie matrymonialne w Ilustrowanym Kurierze Codziennym, 25 grudnia 1938 r.

Ogłoszenie matrymonialne na tinderze anno domini 2020:
Samotna mama 3 bombelków szuka na poważny związek - już się wyszalałam.
Wymagam minimum 190cm wzrostu, własne mieszkanie, samochód klasy S (nie z leasingu!) i minimum 10k miesięcznie.
Nie potrafię gotować, nie mam wykształcenia, nigdy nie pracowałam (nie zamierzam) moje hobby to netflix, instragram i podróże. W zamian oferuję ograniczony dostęp do mojej brudnej cipy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#p0lka #tinder #przegryw #heheszki
Pobierz dr_Klotz - Tak wyglądało ogłoszenie matrymonialne w Ilustrowanym Kurierze Codziennym,...
źródło: comment_1608911224qTnvnqmk3tuekencWc0f9M.jpg
  • 23
Z tym nieograniczonym to bym tak do końca nie ufał ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PawelW124: Ja też ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego napisałem "ograniczony" - beciak będzie grzeczny i przynosił pieniążki w ząbkach to może mu popuści szpary raz na miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dr_Klotz:

Ogłoszenie z 1938 jako ciekawostka - ok.
W 1938 ładna kobieta z majątkiem, "studjująca", mogła myśleć o szukaniu dobrej partii.
Dzisiaj zresztą też są "wybitnie przystojne" "ziemianki" z "30.000 w gotówce", szukające mężów w swoich kręgach.

Ale zestawianie tego ogłoszenia z wyimaginowaną samotną matką marzącą o księciu z bajki to totalne nieporozumienie.
@Slavcel: Wiem, wiem. Ale wątpię aby w 1938 było inaczej. Kobiet w wieku rozrodczym jest mniej niemal wszędzie na świecie. Ludzie walczący wtedy na I wś i z bolszewikami mieli w większości już ponad 40 lat. Jak robiłem research na ten temat to pamiętam, że jedynie parę państw w afryce ma nadwyżkę młodych mężczyzn względem młodych kobiet.
Ta, ale zobacz w jakim wieku. W Polsce w przedziale 18-35, czyli w najlepszym okresie reprodukcyjnym jest koło 170k mężczyzn więcej niż kobiet.


@Slavcel: ale czesc z nich jest gejami, a druga czesc to ksieza. A moze to ta sama czesc. Nie wiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bellie: co nie zmienia faktu że mamy nadmiar mężczyzn w wieku rozrodczym, dodatkowo jak spojrzysz na piramidę wieku to zobaczysz że z roku na rok (w przedziale wieku rozrodczego) jest coraz mniej ludzi a że kobiety wybierają starszych parterów to ta przepaść w ilości kobiet i mężczyzn (ilość mężczyzn przypadających na jedną potencjalną partnerkę) jest zatrważająca. Kobiety mogą sobie przebierać w facetach bo zawsze facetów będzie pod dostatkiem a różowych mamy
Pobierz 01ab - @Bellie: co nie zmienia faktu że mamy nadmiar mężczyzn w wieku rozrodczym, dod...
źródło: comment_16089323695B7S4A12HcpCkAsJdbkZeq.jpg