Wpis z mikrobloga

Czesc Mirki. Szukam info jak powinna byc mocowana rynna okapowa (pozioma) lezaca na ociepleniu na dachu plaskim krytym papą.

Firma robi u mnie elewacje i po przedłużeniu dachu zamocowali rynne nad elewacja. Pod rynna nie ma zadnej blachy. Twierdza ze tam sie woda dostawac nie bedzie bo sciana jest przykryta rynna. Jednak nie bardzo chce mi sie wierzyc. Juz pomijajac zacinajacy deszcz ktory potrafi leciec pod duzym kątem, to przeciez wilgoc kondensujaca sie na rynnie od spodu, bedzie skapywac na izolacje i nastepnie przesiakac pomiedzy sciane a ocieplenie.

Temat drugi to obróbki blacharskie na ogniomurkach ktare sa na zakladke i przy deszczu widze ze woda przecieka i kapie na laczeniach na zewnętrzną sciane. Tam chyba powinno byc to uszczelnione czyms.

#dach #budowadomu #budujzwykopem
#dom
  • 4
@Popularny_mis: zdjecie ponizej. Dachu nie daje ale tam podobnie, tyle ze przedluzali jedna krawedz.

Kolega @dyzenteria podeslal mi zdjecia jak to powinno wygladac. Dzieki wielkie.

Wokół balkonu to rynna nawet nie zakrywa calosci ocieplenia, a nie ma pod spodem nic co by zapobiegalo dostawaniu sie wody miedzy elewacje a sciane. W poniedzialek bede z nimi gadal. Tak tego nie odbiore.
źródło: comment_1608887103e3LlwSFzUMoYW6jbgysWrk.jpg
@wyjalowiony: Masz też brak dylatacji pomiędzy rynną, a ogniomurem, a jeśli jest tak z dwóch stron to rynna nie będzie miała gdzie się rozprężać i coś pęknie. Łączenia blach na ogniomurach najlepiej robić na zwykły rąbek, kleje też działają, ale nie wiadomo jak długo. Czapa ogniomura powinna mieć spadek w stronę dachu.