Wpis z mikrobloga

Ale jutro będzie akcja w robocie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pracuje na produkcji i jeden z kierowników powiedział że jak zrobimy 200% normy ogólnej to możemy nie przychodzić jutro do pracy, każdy został po godzinach i zrobiliśmy te 200% w 12 godzin no ale potem inny kierownik powiedział że i tak mamy być jutro w pracy i go nic nie interesuje a jak ktoś nie przyjdzie to dostanie wypowiedzenie xDDDD

#praca #pracbaza #zalesie #januszex #januszebiznesu
  • 58
@Lesrley: tak właśnie manipuluje się ludźmi którzy ledwo skończyli podstawówki. Nawet nie są świadomi że zostali wyru####. Kolega opowiadał że też kiedyś pracował na produkcji i kierownik non stop robił ich w chu### dawał im podwyżkę 1zl na godzinę ale w zamian zabierał jednego człowieka z grupy 6-7 osobowej a ci się cieszyli że więcej zarabiają chociaż musieli za tamtego tryac bo norma pozostała. I w ciągu 2 lat 3 takie
@2cf002b2f4: Praktycznej w każdej fabryce w której pracowałem słyszałem o tym że dawniej przy maszynie lub na odbiorze pracowało dwa razy więcej ludzi ale potem podnieśli minimalne wynagrodzenie więc teraz pracę przeznaczoną dla dwóch pracowników wykonuje jedna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kiedyś zastanawiałem się jakim cudem te zakłady funkcjonują - wszyscy narzekają i grożą że się zwolnią ale ci ludzie sobie tak narzekają latami i nic z
@Lesrley przez to właśnie pracownik 40+ jest niemile widziany:
- zaczyna myśleć,
- zdrowie zaczyna być ważniejsze, bo wychodzą zaniedbania przez lata (kręgosłup, oczy, żołądek),
- podpierdziela młodych
@Lesrley: U mojego brata na produkcji jednego miesiąca podniesiono premie za zrobienie ponad normę. Jako że zrobili z 50% ponad normę to w przyszłym miesiącu norma poszła o 80% do góry. A ludzie zaczęli produkować ponad normę więc w kolejnym miesiącu znowu norma poszła do góry. Wyszło że teraz zarabiają mniej niż wcześniej bo premii już nie mają. Ale wszyscy nadal zadowoleni.

Tak się dymają ludzie z wykształceniem średnim ( ͡