Wpis z mikrobloga

@mirka_wykopkova: cóż ja używałem dosyć mocnego szamponu przez co złapał mnie problem przetłuszczających się włosów i na dodatek pojawił się łupież. Pomogła zmiana szamponu, przerwy w myciu co jakiś czas i zmiana diety. Te przerwy to mi dermatolog zalecił, powiedziała że od czasu do czasu można nie umyć przez dzień lub dwa. Dlaczego to już nie pamiętam. Co do "dobrego" szamponu, no kwestia indywidualna, jak będzie to szampon 40l za 1zł
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Feedersick: najlepiej zmienić szampon i wziąć jakąś odżywkę emolientową, typu barwa octowa. Na stronie i kanale YT wwwlosy.pl masz sporo wiedzy, jest jeszcze grupa wlosing na FB, gdzie w modułach można pobrać spis i analizę różnych drogeryjnych szamponów i odżywek. Ale i tak pewnie minie trochę czasu zanim znajdziesz produkty pasujące do twoich włosów, metoda prób i błędów. ¯\_(ツ)_/¯
@Feedersick: Zacznij uzywac dobrego szamponu plus odżywki. Spróbuj peelingu, znajdz jakaś kuracje na odbudowę. Zapytaj różową jak się nie znasz to po strukturze włosa do czegos dojdziecie.
@Feedersick: Jak coś to możesz spróbować zmoczyć rano włosy i wysuszyć, opcja zamiast mycia jak nie masz czasu. Po drugie jak Ci się włosy puszą, to musisz je czymś dociążyć, czyli dobra odżywka/maska. Sam mam długie puszące włosy, do tego trudne do rozczesania i mi fryzjerki poleciły tę odżywkę i faktycznie włosy są bardziej wygładzone i mniej puszące, ale wiadomo po nocy to i tak wiadomo jak to wygląda.
Druga opcja: