Wpis z mikrobloga

Ostatnio poczytałem z ciekawości komentarze o dysku który kupiłem w @x-kom i jakie było moje zdziwienie kiedy się dowiedziałem że razem z kilkunastoma innymi klientami (którzy kupili dysk jakoś przed black friday) zostałem przez ten sklep oszukany XD
X-KOM zamiast sprzedawać dysk ADATA 1TB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro z kontrolerem pamięci SM2262EN(G), sprzedaje go z kontrolerem pamięci SM2262G (dużo tańsza i gorsza wersja). Gdyby nie film który nagrałem w trakcie otwarcia paczki nigdy bym tego nie zauważył.
Także gratulacje @x-kom, jak widzę oszukiwanie u was klienta to norma.
Teraz muszę poświęcić dodatkowy czas na backup, zwrot i ponowne instalowanie wszystkich sterowników, a będę mógł to zrobić dopiero pod koniec stycznia. Także stracę w cholerę czasu którego i tak nie mam ()
Nie polecam nikomu tego sklepu.
#xkom #oszukujo #ssd #pcmasterrace
  • 20
@NapromieniowanaSkarpetka: a to nie jest czasem tak, że adata jak i wielu innych producentow zmienilo w ostatnim czasie kontrolery w dyskach, a sprzedaja wciaz jako te same modele? Gdzieś mi sie przewinela taka lista, ale nie pamietam, moze na pepperku. Generalnie chyba tylko samsung evo, wd sn750 i sandisk extreme pro sa niezmienione
@troloking: @Catmmando: @chem4tic: @marcin_jajman: Ale ja sobie zdaję sprawę z tego co zrobiła ADATA, ten dysk posiada 2 wersje które różnią się kontrolerem pamięci. Skoro @x-kom podaje prędkość odczytu i prędkość zapisu należącą do lepszego kontrolera pamięci, to znaczy że to go powinien sprzedawać. Albo dodać do nazwy V.2 i zmienić prędkości. XKOM nie podaje żadnej z tych rzeczy co oznacza że zwyczajnie oszukuje i pluje na swoich
@NapromieniowanaSkarpetka: Dzieki za info! Nie wiedzialem o tym, a tez kupilem 1TB na BlackFrajer. Faktycznie mam gorszy kontroler :( Na szczescie wyrwalem go taniej, ale niesmak zostaje bo rozwazalem brac dwa. Pytanie czy mozna cos z tym zrobic czy to raczej faktycznie wina producenta.
@NapromieniowanaSkarpetka rozumiemy Twoje niezadowolenie, ale dysk ADATA 1TB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro jest produkowany przez producenta z użyciem różnych kontrolerów pamięci. Rodzaj wykorzystanej pamięci nie stanowi informacji handlowej, a dysk jest zgodny ze specyfikacją deklarowaną przez ADATA.

Jeśli zakup nie spełnia Twoich oczekiwań, masz możliwość zwrotu, w tym celu prosimy o wypełnienie formularza: https://www.x-kom.pl/l/serwis-dodaj-zgloszenie/