Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kurrrr... ale mi smutno dzisiaj. Przeglądałem sobie LinkedIn kilku gości, z którymi gdzieś przecięła się moja ścieżka zawodowa. Kariery jak z filmu - MBA w Stanach, czołowe stanowiska w znanych koncernach, doświadczenie którym można obdzielić kilkanaście osób. Pomyślałem sobie, że zasadniczo nie jestem od nich głupszy i też pewnie dałbym sobie radę w takim położeniu, ale coś sprawiło kiedyś, że uznałem, że do niczego mi się takie wykształcenie nie przyda, bo mam swój pomysł na życie. W pewien sposób się udało, bo zarabiam ponadprzeciętnie dużo, nawet jak na zachodnioeuropejskie warunki, ale okupione to jest takim tyraniem, że nawet niewolnicy z pól bawełny popatrzyliby na mnie z politowaniem. Prowadzę swój minijanuszex i mam wrażenie, że doszedłem do ściany. W mojej branży można rozwijać się ewentualnie ilościowo - zwiększając zatrudnienie i wykonując więcej usług, ale to wszystko. Januszex zawsze będzie tylko januszexem. Chyba mam kompleksy na punkcie lepiej wykształconych ludzi. Widzę gościa, który pracował kilka lat w USA, kilka lat w Portugalii, jeszcze kilka gdzieś w Ameryce Południowej i wiem, że o niego będą rywalizowały firmy, których reklamy oglądam w telewizji. A ja robak z Wypiździejewa w najlepszym wypadku dostanę od tego typa jakiś nieduży kontrakt, o ile będę akurat najtańszy i on będzie miał dobry humor. Po tym wszystkim gość pójdzie do domu odpoczywać, a ja będę tyrał 20h na dobę zastanawiając się czy jego firma jest zadowolona, że robak coś dla niej robi, czy zaraz znajdzie sobie Bułgara tańszego o 0.50€ na godzinę. Ech... rozpier...iłem, rozpier...iłem sobie życie, kiedy osrałem wykształcenie, mimo tego, że rodzice tyle mnie upominali.
Dobra, popłakane. Trzeba ruszać do roboty, bo 3 godziny spania to już zbyt duży luksus dla Bolaka.
#pracbaza #gorzkiezale #depresja #feels #korposwiat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fd98f737aca0b000b77fcc2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 6
Oni mają szefów nad sobą, którzy ich poniewierają i tylko wrzeszczą więcej więcej. I skąd pomysł, że oni pracują mniej godzin? Tobie nikt nie truje, że nie jesteś punkt 8 w pracy :)
@AnonimoweMirkoWyznania: masz kompleksy i wybujałe ego. Zamknij januszex, otwórz inny biznes jeżeli chcesz się sprawdzić. Nikt nie zabrania ci również studiować. Zarabiasz "ponadprzeciętnie" czy masz "ponadprzeciętne" oszczędności? Jeśli tak. Zrób jak napisałem. Co jeżeli napiszę ci że są osoby które mają miliony, piękne kariery a "jedyne" co zrobiły to się urodziły "gdzie trzeba"? Będziesz biadolił że nie urodziłeś się w innej rodzinie? Do tego sprowadza się porównywanie siebie do kogokolwiek. Miałeś