Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy wiecie, ale jest coś takiego w kodeksie karnym skarbowym jak "czynny żal". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zawsze mnie to #!$%@?ło.
Jeśli w dokumentach masz gdzieś błąd to możesz poprawić, ale musisz dołączyć ten czynny żal.
Ślady łez na papierze nie wystarczą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Błąd to błąd. Na co drążyć temat? Sam go znalazłeś i poprawiłeś, niech się bujają.
Co to jest szkoła podstawowa? Spowiedź u księdza?
Ojcu się możesz tłumaczyć jeśli kolegę pobiłeś.

#!$%@? mnie to (°°

Jak ktoś robi dużo poprawek to niech kontrolę zrobią i już.

Byłem roztargniony bo się dzień wcześniej pokłóciłem z żoną i o, pomyłka gotowa. Na swoją obronę to pierwszy raz mi się zdarzyło. Bardzo przepraszam, obiecuję poprawę.


#prawo #ksiegowosc #rachunkowosc #dzialalnoscgospodarcza #urzadskarbowy
  • 10
@kuncfot: Miałem raz kontrolę, bo raz w roku od kilku lat wnoszę o zwrot VAT.
Pani była miła, pokazałem dokumenty, o jakieś umowy prosiła.
Wszystko załatwione zdalnie. Tylko na koniec musiałem przyjść fizycznie i protokół podpisać.
Ale zdaję sobie sprawę, że wszystko zależy od konkretnego US i konkretnej osoby, która kontroluje.
@budyn: nazwa jest niefortunna, zresztą to chyba jest tylko nazwa zwyczajowa - w ustawie nie ma takiego pojęcia, przepis brzmi tak:

“Art. 16. § 1. Nie podlega karze za przestępstwo skarbowe lub wykroczenie skarbowe sprawca, który po popełnieniu czynu zabronionego zawiadomił o tym organ powołany do ścigania, ujawniając istotne okoliczności tego czynu, w szczególności osoby współdziałające w jego popełnieniu.”

A chodzi o to żeby był datowany ślad tego zawiadomienia że przyznałeś
@hitherto: nie do końca. Jak jesteś już na etapie kontroli, postępowania przygotowawczego, bo #!$%@?łeś na CIT czy PIT to wtedy tylko robisz korektę zeznania, przelew do US i wtedy mówisz art16a KKS
@hitherto: Tak w dużym skrócie, bo sam nie jestem specjalistą w tym zakresie. Art. 16 stosuje się w sytuacjach, gdy organ jeszcze nie zaczął się Tobie przyglądać.
Ja chciałem tylko Ci zwrócić uwagę, że nawet jak oni już wykryją przestępstwo czy wykroczenie to wciąż w pewnych sytuacjach jest możliwość wybronienia się stosując art. 16a kks. Nawet będąc w toku postępowania karno-skarbowego możesz złożyć jednorazowo korektę zgodnie z art. 81b § 1a