Wpis z mikrobloga

Ile płacicie za prąd w Warszawie? Ja 1.80zl za kWh, to chyba troche za dużo? Ogólnie około 200 zł wychodzi mi za miesiąc za dwie osoby. A Wy? #warszawa
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ninetyeight zależy jeszcze od kiedy i jak długo wynajmujesz. Raz miałem tak że poprzedni lokatorzy tak ciągnęli prąd że prognozy były zawyżone. Po nowym roku będzie odczyt na bank więc albo wywieranie pójdzie albo coś. Tak czy siak zawsze pros o kwity. U mnie jest ok 120zl/mc innogy Bemowo, 2+1, indukcja komputery itp
  • Odpowiedz
(płace łącznie Ok 2800 zł na marysinie wawerskim za ~50m2 nowe z garażem)


@ninetyeight: ILE?! na takim zadupiu? płacimy z niebieskim 2500 za mieszkanie ~50m w trzyletnim bloku (pierwsi lokatorzy) plus miejsce parkingowe na Mokotowie ( _)
  • Odpowiedz
@ninetyeight: Też dorzucę się a propo cen prądu. Ja na Woli płacę ok 65 zł miesięcznie. Nie mam gazu w mieszkaniu no i co za tym idzie wszystko jest na prąd, do tego razem z różowym pracujemy z domu po 8-9 godzin i cały dzień leci jakaś muzyka na TV, codziennie zmywarka itd. Jak dla mnie to masz kosmiczny rachunek.
  • Odpowiedz
@ninetyeight jeszcze masz pakiet zielona energia który polega chyba na tym że dostarczana energia pochodzi ze źródeł odnawialnych co jest totalnie zbedne. BTW powyższa faktura jest za 2 msc
  • Odpowiedz
@ninetyeight: @ninetyeight: Dla mnie to wygląda na walenie w #!$%@? po grubości.

Zużycie 32kWh przez dwa miesiące to pewnie sama lodówka. Mieszkanie musiało prawdopodobnie stać puste. Sprawdźmy jak to wygląda Przyjmując koszty z mojej tabelki powyżej. Jeśli chodzi o koszty stałe to jest 2x21,60=43,20 samych kosztów stałych za dwa miesiące. Dodając do tego 32x0,58=18,56 za faktyczne zużycie. To się sumuje do 61,76 zł. Jeśli do dać do tego ten pakiet zielona energia, o którym pierwszy raz słyszę (13,98, nie wiem czy to stały czy zmienny koszt), sumuje się to do 75,74 i jesteśmy mniej więcej na poziomie tego co widnieje na tym zdjęciu.

Pominąwszy tę zieloną energię mamy sytuację, że przedstawia Ci rachunek z okresu gdzie mieszkanie stało puste, a koszty stałe w rachunku stanowią jego 70%. Dzieli całość przez to mikrozużycie 30 kWh i z tego oblicza koszt 1kWh, który wychodzi oczywiście kosmiczny z powodu
  • Odpowiedz
@ninetyeight: niech pokaże ostatnie rozliczenie. Bo nie wierzę, że jeśli za 2 miesiące kiedy mieszkanie stało puste wyszło 70 zł z hakiem, a Ty robisz zużycie 200 zł MIESIĘCZNIE. Wałek jak nic. Albo ktoś się wam podpiął do instalacji i pobiera lewy prąd. Ale raczej to wałek.
  • Odpowiedz