Wpis z mikrobloga

Słowackie Tatry mają powierzchnię 1049,84 km2 i 5,458 miliona ludności kraju.
Polskie Tatry mają powierzchnię 211,64 km2 i 38,97 miliona ludności.
______________________________________
Pytanie:

1. Ile Słowaków mieści się na kilometrze kwadratowym Tatr Słowackich?
2. Ilu Polaków mieści się na kilometrze kwadratowym Tatr Polskich?

#pytanie #matematyka #gory #tatry #turystyka #zakopane #wakacje #zainteresowania
arinkao - Słowackie Tatry mają powierzchnię 1049,84 km2 i 5,458 miliona ludności kraj...

źródło: comment_1607959617QDYWjBSBJ01gQOzTCp2ovB.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@arinkao: W czym problem? Sprawdzasz ile Polaków/Słowaków mieszka w tatrach i dzielisz przez powierzchnię. Chyba, że chcesz obliczyć ile teoretycznie mieściłoby się ludzi gdyby wszyscy mieszkali w Tatrach, wtedy dzielisz całkowitą populację przez powierzchnię.
  • Odpowiedz
@DJtomex: Byłam nieraz, w szczycie sezonu nie ma kolejek na żadnym szlaku, od czasu do czasu można spotkać ludzi na popularnych szlakach jak np. nad Popradzki Staw, nie ma żadnego porównania do tego co dzieje sie kilka kilometrów dalej, w Polsce.
  • Odpowiedz
@arinkao: Za każdym razem sobie obiecuję, że następny wypad w Tatry będzie na Słowację. Ale zawsze coś :) a to ktoś się uparł że chce koniecznie do Zakopcja, albo trudniejszy dojazd komunikacją, a auta nie ma :P Ale kiedyś pojadę :)
  • Odpowiedz
@arinkao: W obliczeniach #!$%@? Ci się Polacy ze Słowakami, przecież z tych Twoich liczb wynika, że to na Słowacji jest ciaśniej. Po drugie wyniki wyszły Ci prawie dobre, tylko zapomniałaś napisać o tym, że to w tysiącach. Wychodzi ponad 5 tys. Słowaków i 190 tys. Polaków na kilometr kwadratowy gór.
  • Odpowiedz
@arinkao: Jest przecież Elektriczka co jedzi do prawie każdego szlaku (nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, że na Słowacji jest komunikacja tragiczna) @kotbehemoth: jak mieszkasz na śląsku albo masz dostęp do Czeskich/Słowackich Kolei to jedziesz pociągiem do Popradu lub Strba. Ja tak robię, ale do czeskich kolei mam 15 minut autem ;)
  • Odpowiedz
@DJtomex: Jak się idzie tylko na Rysy, to tak jest. W wakacje robiłem całą magistralę od Tri Studnicek do Żdiaru - jedyne miejsce z tłumem to był fragment Szczyrbskie- Popradzkie Pleso, pełen Polaków idących na Rysy.

Najlepsze, że jakoś we wrześniu szliśmy na Małą Wysoką, na słowackim parkingu na Łysej Polanie rano było pusto, po południu - full. A ludzi na szlaku zero, wszyscy co zaparkowali... poszli do Morskiego Oka
  • Odpowiedz
@kotbehemoth: Busiki może nie jeżdżą, ale ichni SAD i owszem. Za studenta 20 lat temu się jeździło z pierdyliardem przesiadek, ale spokojnie Wysokie/Bielskie dało się obskoczyć. A nawet w te wakacje łapałem stopa do Żdiaru i w czasach covida i tak ktoś mnie podrzucił.

Inna rzecz to odległości wynikające z rozmiaru gór - polskie Tatry to raptem 40 km drogą z Siwej na Łysą Polanę (czyli skrajne punkty wejściowe do
  • Odpowiedz
się jeździło z pierdyliardem przesiadek


@mucher: właśnie jestem na tym etapie życia, że już nie chce mi się jeździć z przesiadkami ;) Chodzi też o dojazd z Polski na miejsce. Z mojego miasta mogę dojechać do Zakopca bezpośrednio busem i to jest dla mnie wygoda :) Zwłaszcza w tym roku.
  • Odpowiedz