Wpis z mikrobloga

Hm mi się wydaje, że największą bolączką tej serii była w sumie mała różnorodność tematów.
W zasadzie architekci przez cały czas pozostali w swojej strefie komfortu (poza froterką). Zastanawiam się czemu nie narzucono trochę bardziej kategorii tematów w stylu np. budynki (niech architekci też coś mają!), zwierzęta i rośliny, pojazdy, może jeszcze np. mechanizmy?
Coś co z jednej strony nie ograniczałoby uczestników, a z drugiej strony wyciągałoby ze strefy komfortu :P

a! Jeszcze jedna rzecz mnie mocno podirytowała - wtórność tematów względem edycji z innych krajów:/
#legomasters
  • 8
@Korneliusz4: No niby tak, pozostaje pytanie czy chodziło o to, żeby znaleźć ten zespół który najlepiej buduje w swoim stylu, czy najbardziej kreatywny. I żeby nie było - moim zdaniem ta para w sumie wygrała zasłużenie, bardziej mam zastrzeżenia co do formy samego programu (możesz w kółko budować ciekawe i efektowne kwadratowe domki).

Co do odkurzacza/froterki to faktycznie, chyba jedyne co ich uratowała to historia. ale moim zdaniem też powinni wtedy
@UrimTumim: nie wiem czy to kwestia formuły, czt raczej kwestia uczciwości jury/ustawienia wyniku. Większość par tworzylo roznorodne budowle, a zwycięzcy prawie zawsze budowali architektoniczne konstrukcje. Mimo że jury tak krytykowalo kanciaste budowle to para budujaca budynki wygrała.
@UrimTumim: zwycięzcy robili gnioty przeważnie i dzięki gniotowi wygrali albo jak kto woli dwa manekiny ich wybrały mimo, że opierdzielali wszystkich za to, że kanciaste konstrukcje robią. Od drugiego odcinka wiadomo było kto wygra, całość skrócono do 5 odcinków gdzie w innych edycjach było nawet 11.
Gdybyś miał kategorię budynki to by zrobili pewnie coś fajnego, ale patrząc po poziomie to jako tako, jakby były inne tematy to by ich wywalili
@UrimTumim: oczekiwali od uczestników kreatywności a sami tej kreatywności w konstruowaniu zadań nie mieli.
Na szybko wymyśliłbym kilka konkurencji bardziej wciagajacych i pokazujących rywalizację np.
1) Zbudowany pudełkowy zestaw dla każdego taki sam i mieliby za zadanie obudować go „historia”
2) Na piec minut pokazywany maja jakiś średni zbudowany model i musza go w ciągu godziny odtworzyć. Komu się uda najlepiej odwzorować wygrywa.
3) zbudować model 2D w ramce.
4) zadania
@UrimTumim: więcej odcinków, więcej zespołów, możliwe, że lepszych zespołów i byłby problem by wygrali ci sami co teraz. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Prokop plus dwójka jurorów to kombinacja na 5 odcinków, prowadzący musiał nadrabiać za wszystkich i nie specjalnie dawał rady.
Kolejna sprawa to jak podeszli do widza, czy jak do ludzi co odbierają to za coś super fajnego czy jak do wyjadaczy trudnych spraw. Nie ma
@Orwell1984:
1 i 2 to pamięciówa, a nie kreatywność i pomysłowość
3 jak najbardziej tylko pewnie wszystkich by opierdzielili za kanciaste pomysły, a wieżowce by wygrały
4 to już by było dość trudne i musieliby iść w techniki budowania niż sam model
Jak dla mnie danie życia budowli to coś fajnego i na tym powinni bazować.