Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z mirków z tagu #mazda #mazda6 posiada model z 2009 roku, z silnikiem 2.0 benzyna, 147KM (przed lift)?
1) Jaką jest prędkość obrotowa silnika przy 130km/h? Lub innymi słowy jak głośno jest w kabinie. Szukam cichego dupowozu a moja mazda 3 bk 1.6 kręci powyżej 4000 obr/min i już się robi głośno.
2) Na co oprócz rdzy zwrócić uwagę podczas oględzin auta?
3) Dużo oleju trzeba dolewać? W mojej trójce (275kkm przebiegu) dolewam tak średnio do ok. 0.5l/1000km o ile śmigam na trasie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@yale: ja mam co prawda GY, ale z dokładnie tym silnikiem, obrotów na 6tce przy 130 jest w granicach 3000 o ile dobrze pamiętam. Moim zdaniem nie jest głośno, chociaż niektórzy w necie narzekają na głośność ¯\_(ツ)_/¯ ale nie mam też pojęcia, czy GH jest lepiej wyciszona

Olej - moja ok 1-2l na 10k km przy przebiegu 270 tysięcy.

A co do oględzin, to poza rdzą to chyba nic takiego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@yale: kurde, sprawdziłem dopiero dziś i trochę wprowadziłem cię w błąd - przy 140 jest równe 3500 obrotów, przy 130 jakieś 3300 może. Ale moim zdaniem przy takiej prędkości i tak bardziej słychać szum wiatru niż silnik
  • Odpowiedz
@aksal89: Dzięki. Kupiłem (ale jeszcze nie odebrałem) co innego: M3 BM 2014 2.0 120KM bo jednak oglądane szóstki wymagały już wkładu finansowego. Jechałem testowo na szóstce i było 1500 obr/min (tak, wiem że niskie obroty ale nie miałem się gdzie rozpędzić). Poza tym cicho i super prowadzenie ( )

Ja w M3 BK 1.6 jednak słyszę najbardziej silnik, potem opony a potem szum ale możliwe
  • Odpowiedz
@yale: Czytam po porannej kawie co napisałem ( ͟ʖ). 1500 obrótów przy ok 75km/h co daje nadzieje na znacznie poniżej 3000 przy prędkościach autostradowych.
  • Odpowiedz