Wpis z mikrobloga

@Spring_is_coming: @wicherq:
Moje specyfikacje:
grafa: 1070 ROG STRIX 8gb OC
Procek: Intel Core i5-8600K 3,60GHz
RAM: 16gb HyperX Fury 2400mhz

I tutaj jest pewna rozbieżność. Jak patrze na yt u ludzi z podobnymi czy takimi specyfikacjami, to niby wyciągają im i wysokie, i tak też pokazywało według zalecanych wymagań.
Ale z drugiej strony w rzeczywistości sami wiemy jak przy obecnej optymalizacji to wygląda.
@Kvelde: I w mieście tyle wyciągasz podczas jazdy? nie zalezy mi na ultra wysokich (wszystkich ustawieniach) aby były wysokie tekstury itp,
@wicherq: Jak myślisz po pełnej optymalizacji, na jakie ustawienia w grze mogę liczyć? bo z tego co wiem, i piszecie to faktycznie optymalizacja już poza samymi bugami zawodzi.
@Asmo: Mam 2070s, ryzena 5 i 16 gb ramu. DLSS daje mi około 20 FPS. W 1440p na ultra/wysokich bez RTX mam 55-80 klatek z DLSS ustawionym na jakość. Natomiast po wyłączeniu DLSS (które jak na moje oko, zmienia w grafice naprawdę niewiele, ciężko się połapać) mam 40-60 FPS
@Asmo: Mam bardzo podobny sprzęt z tym, że 1070TI podkręcone ile się dało. 55-60 FPS na high z obniżonymi detalami mgły i wolumetrycznymi chmurami. FullHD. Procek jest obciążony 50-70% GPU praktycznie cały czas na 100%. W mniejszych lokacjach spada. Mam V-Synca na 60klatek. Dlatego czasem spada :P BTW ta gra ma ustawienia V-Sync na... 60, 30, 20 i 15 klatek :P
@wsik: Dziękuje za info, w sensie sam podkręcałeś kartę? bo ja mam tą wersje ROG od ASUSA, gdzie ma fabryczne OC. Znaczy jeśli by na high chodziło teraz, to byłoby spoko. Bardziej chodzi o to, że kompa kupiłem jakieś 2 lata temu, łącznie za 5k, i troche lipa byłaby jak by człowiek nie mógł sobie nawet na high pograć na nowej gierce, gdzie do tej pory wszystko co sprawdzałem chodziło na
@Asmo: No wziąłem ten ROG od Asusa i dokręciłem ile się da i wyciąga więcej klatek w testach :P
W ultra osiągało mi 37-45 klatek.