Wpis z mikrobloga

Tym razem piętnuję z nazwy i bezpośrednio #mbank @mBank

Czysta kpina. Z e-maila, którego zapewne wiele/u z Was otrzymało:

Od 1 marca 2021 r.:
1. Podnosimy do 10 zł opłatę za kartę do konta.
Unikniesz opłaty, jeśli w każdym miesiącu zapłacisz kartą (do konta lub kredytową) łącznie 350 zł i choć raz zalogujesz się do aplikacji mobilnej.
Jeśli spełnisz warunek, który dotyczy płatności kartą, ale nie zalogujesz się do aplikacji, opłata wyniesie 3 zł.
Jeśli nie spełnisz warunku, który dotyczy płatności kartą, to pobierzemy 10 zł.


Jest to klauzula ewidentnie abuzywna.

Wymuszanie karą finansową używania i posiadania apki to jakiś, kurła, ponury żart.
Poszło do UOKiK na uokik@uokik.gov.pl oraz RPO poprzez https://www.rpo.gov.pl/content/kontakt
Polecam zrobić innym klientom to samo.

@Bezprawnik @Watchdog_Polska #banki #bankowosc #watchdogpolska #prawo
  • 19
Niech ktoś ( ͡° ͜ʖ ͡°) poda jeszcze namiary na jednostkę utrzymującą nadzór nad bankowością w Polsce. Nie chodzi mi o Ministerstwo Finansów.
Ktoś się na łby pozamieniał, że będzie stosował kary finansowe za nieużywanie aplikacji.
Jestem lata świetlne od bycia foliarzem, ale pachnie mi to naprawdę chipowaniem, bo jak nie to będzie opłata/kara ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@ZespolmBanku @tvn24news @WirtualnaPolska @Wirtualnemedia_pl @regiony @
@sylwke3100: A niech i łoją tylko nie dyskryminują. Skoro nie mam Iphona'e to mam ponieść wyższe opłaty za posiadanie konta w banku?
To oczywiście przykład, niemniej, jak widać nie bezpowodowy. Zwykła dyskryminacja klienta. To ja poproszę od nich o telefon i o kartę, żeby się zalogować raz na miesiąc, bo sam nie mam zamiaru za to płacić.
Niby.z jakiego powodu?
Mam ponosić opłatę z powodu, że nie skorzystałem z aplikacji?
Konstytucja
@marcinst, możesz skorzystać z oferty eKonta osobistego i wówczas nie będzie konieczne spełnienie warunku logowania do apki. Opłata za kartę wydaną do eKonta osobistego wyniesie 0 zł, jeśli w miesiącu kalendarzowym wartość transakcji bezgotówkowych, wykonanych dowolną kartą debetową lub kredytową z oferty dla klientów indywidualnych, wyniesie minimum 350 zł. Zachęcamy Cię do wypróbowania bankowania z naszą aplikacją :) Jeśli Ci się nie spodoba, zawsze możesz ją odinstalować. Pamiętaj, że dzięki niej
@ZespolmBanku: Nie proszę Państwa, przede wszystkim nie jesteśmy na "ty". Takiego skracania dystansu nie spodziewam się po Banku. Nawet na wykopie.
Po drugie, nie miałbym problemu z opłatą tych 3 złotych miesięcznie, natomiast postanowiliście ją uwarunkować w sposób wadliwy prawnie. Wymuszając, ba, karając finansowo za brak aplikacji, a to już jest grubsza sprawa i dyskryminowanie klienta.
Nie mam problemu z wprowadzeniem wyższych prowizji, niemniej to o czym wspominam jest klauzulą abuzywną.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@marcinst: jedź z nimi, jak dojdziesz do etapy sądowego to na pewno watchdog ci pomoże, nie uważam żeby twoje jęczenie w socjalach cokolwiek zdziałało, przecież ten profil na wykopie prowadzi jakas agencja marketingowa ktora nie ma pojęcia co tak naprawdę się dzieje a tym bardziej nie ma na nic wpływu