Wpis z mikrobloga

Mirki od #druk3d poradźcie jak to poprawić ( ͡° ʖ̯ ͡°).

Ścianki 2,7 mm idealnie w/g projektu a na końcach/rogach wszędzie robią się naddatki jak te zakreślone na fotkach.

Drukarka #ender3 base + d/d
Standardowe nastawy IdeaMaker 4.0.1 dla Endera
Temperatura 200 / 50
Filament 3DActive "złoty" (bardzie sraczkowaty) - wiem wiem, najtańszy ale robię dla siebie jednak w tej chwili to mnie trochę zastanawia dlaczego tak się dzieje...
Wasz_Pan - Mirki od #druk3d poradźcie jak to poprawić ( ͡° ʖ̯ ͡°).

Ścianki 2,7 mm ...

źródło: comment_16073713411BNAI25e3TVy6TaVIMwCVS.jpg

Pobierz
  • 17
@Wasz_Pan: Bo nadlewanie w narożnikach wynika z tego że spada prędkość przemieszczania się dyszy w tych obszarach a ciśnienie podawania filamentu nie jest kompensowane przy niższych prędkościach aby zniwelować te nadlewy. Inną metodą, słabszą, jest zwolnienie prędkości drukowania, zwiększenie przyspieszeń i jerków - wtedy różnice prędkości w narożnikach a podczas druku ścianek będą mniejsze przez co będą mniejsze nadlewy.
@tomszczyk: Funkcja ta wprowadza pewien współczynnik w oparciu o który na zakrętach ekstruder delikatnie cofa filament przez co ciśnienie w dyszy zmniejsza się i mniej materiału jest podawane przy nagłych spadkach prędkości ruchu dyszy, co z kolei powoduje wyeliminowanie bądź znaczne zniwelowanie tego efektu.