Wpis z mikrobloga

Renault to jednak Renault. Kupiłem 2.5 roku temu Megankę 3, głównie z rozsądku, bo poprzedni samochód zaczynał pochłaniać takie pieniądze w naprawy, że pensji nie starczało. Kupiłem wówczas 4 letnie auto na raty, 48k najechane, 1.5 diesel, w dobrym stanie, z perspektywy czasu jedyne co się skasztaniło to termostat i padły głośniki (ale żadna szkoda, oryginalne grają koszmarnie, więc wleciały nowe i radio Alpine). Natomiast chciałem podzielić się przemyśleniami co do konstrukcji.
- Uchwyt na kubek pasażera jest w takim miejscu, że nie da się wsadzić kubka od espresso
- Klimatyzacja automatyczna! Jest, ale wymaga ciągłej uwagi, 22'C daje na front chłodne powietrze, a na nogi zawsze gorące (chyba, że mocno się zmniejszy na wyświetlaczu). Po lewej nawiew jest cieplejszy niż po prawej. Podczas jazdy na ekspresówce/autostradzie wieje mocno z kratek mimo, że jest skręcony nawiew na minimum. Nie wygląda to na awarię, inni użytkownicy też się na to skarżą
- Odkrycie z dzisiaj: Antena systemu bezkluczykowego jest w klamce, ale jest ona również używana przez czujniki ciśnienia kół, które są przypisane na sztywno. Z tego powodu zamiana kół powoduje złe wyświetlanie na ekranie. Antena zbierająca sygnał z całego boku nie jest w stanie przyporządkować czujnika do koła.

Ale... z drugiej strony cena jest bardzo niska jak za świeże auto, które się nie psuje, więc jeśli ktoś chce dupowozu, który można serwisować nawet w ASO za normalne pieniądze to polecam, chociaż to będzie przygoda pełna kompromisów.
#renault #megane
  • 8
Odkrycie z dzisiaj: Antena systemu bezkluczykowego jest w klamce, ale jest ona również używana przez czujniki ciśnienia kół, które są przypisane na sztywno. Z tego powodu zamiana kół powoduje złe wyświetlanie na ekranie.


@Krystofer90: możliwe, że w kolejnym lifcie poprawili tak jak się to stało w ostatniej wersji Scenic III. System sam rozpoznaje.

Antena zbierająca sygnał z całego boku nie jest w stanie przyporządkować czujnika do koła.

@Krystofer90: Megane III
@Krystofer90: Faktycznie z tym uchwytem to jakaś kpina... Mam wersję bez navi, ale jak ktoś ma dżojstik to zostaje jeden uchwyt, który zmieści jedynie małą puszkę/kawę... Patrzyłem ostatnio, żeby kupić jakiś uchwyt do kratki na napoje, ale boję się, że jak wsadzę tam dużą kawę to wyłamie mi uchwyt w kratce nawiewu :/
. No i ta którą mam to już była po drugim lifcie Phase II,


@Krystofer90: jeszcze był phase III. I ta antena nie jest tylko do zbierania sygnału z kół, dzięki niej samochód jest w stanie określić czy karta HF jest wewnątrz czy na zewnątrz jak również powiększyć zasięg samej karty.