Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy z #silownia jaki może być powód, ze przy squat prawa stopa ucieka mi bardziej na zewnątrz i do tylu. Gdy ustawie się w pozycji do siadu gdy obie nogi rozstawie symetrycznie, czubki palców w jednej linii z taka sama rotacja zewnętrzna czuje się nie komfortowo. Gdy próbuje siadać w takiej pozycji czuje jakby mnie przychylało na prawa stronę i jest to niekomfortowe. Gdy zamknę oczy żeby się ustawić nie sugerując ułożeniem stop tylko „czucie komfortu” to kończę w takiej pozycji jak na zdjęciu.
Pobierz wtelegraficznymskrocie - #mikrokoksy z #silownia jaki może być powód, ze przy squat p...
źródło: comment_1607077928O5AdDF48hJ2CIoMoHvbFFo.jpg
  • 7
@wtelegraficznymskrocie:
różnica w rotacji wew/zew biodra lewego i prawego. Stawiam, że w lewej brakuje Ci zakresu rotacji zewnętrznej w stosunku do strony prawej, i wewnętrznej po prawej. Przyczyn może być wiele, jakaś przeszłość sportowa od gry w piłkę i kopania nogą prawą (stabilizowanie na lewej) zaczynając a koncząc na siedzeniu z nogą założoną na nogę czy inna specyfika często wykonywanej czynności z asymetryczną pracą między nogą lewą i prawą.
Powód bezpośredni
@bdm_bq: @Poemat dzieki za rady. Faktycznie gdy położę się na plecach prawa stopa rotuje do zewnątrz bardziej. Pigeon streach to już w ogóle pokazują jaka jest różnica między prawa a lewa noga. Będę musiał bardziej przyłożyć się do rozciągania. Po dobrym wczorajszym rozciągnięciu łatwiej było mi znaleźć dobra pozycje i dyskomfort nie był już tak odczuwalny. Do fizjo tez będę sie musiał wybrać, lecz widzę ze jest to do naprawienia. Dzięki
@wtelegraficznymskrocie: ja mam tak bez robienia siadów itp. U siebie podejrzewam nabyte dysproporcje, bo jako tako nigdy żadnych problemów zdrowotnych ani strukturalnych nie miałem. Zdrowy jak koń. Także siedząca robota i całe inne gówno pewnie to sprawiło.
Daj znać co ci fizjo powie jak się wybierzesz, ciekaw jestem, bo sam jakoś wybrać się nie mogę ( ͡° ͜ʖ ͡°)