Wpis z mikrobloga

W sumie zapytam tutaj, bo może mi ktoś wytłumaczy ładnie.

Według tego dokumentu co wstawił dzisiaj CDPR, to zakaz wypuszczania filmików na youtube oraz streamowania tej gry mija 9 grudnia o 12:00 naszego czasu (bo napisali "9 december 12PM CET").

W grę w wersji cyfrowej będzie można grać od 10 grudnia (0:00 albo 1:00).

Czy to czasem nie oznacza, że osoby grające w wersje cyfrowe (na PC oraz konsolach) nie zostały czasem wydymane?

Bo oni niby robią jakieś eventy na Polsacie 9 grudnia o 20:00, że niby premiera itd. ale przecież do tej 20:00 to już będzie można od 8 godzin oglądać jak jakiś banan gra w to na Twitchu (ale wciąż będzie trzeba czekać około 4 godziny na możliwość zagrania samemu). Dodatkowo jeszcze u nas to będzie północ, przez co mało kto będzie w to grał dłużej niż kilka godzin jednym ciągiem.

Czy ja tutaj coś źle rozumiem, czy może jest tak jak napisałem? Będę wdzięczny za info.

#cyberpunk2077
  • 6
@j0szi: no ale czemu zakaz streamowania mija kilkanaście godzin przed premierą gry? Jeszcze rozumiem embargo na recenzje, ale streamowanie?

Wychodzi na to, że zanim ktokolwiek odpali grę na PC, to konsolowcy będą mieli 13-14h czasu na uploadowanie dowolnych materiałów z gry (łącznie z zakończeniami, bo przecież niektórzy grają w tę grę już teraz i nikt nie broni im nagrywać materiału na później).