Wpis z mikrobloga

Widzę, że kolejny poziom absurdu został przekroczony. Policja wkracza na teren uczelni, która ma zagwarantowaną autonomię. XDDD

Zgodnie z ustawą Prawo o Szkolnictwie Wyższym:
"Prawo o szkolnictwie wyższym, że służby państwowe odpowiedzialne za utrzymanie porządku publicznego i bezpieczeństwa wewnętrznego mogą wkroczyć na teren uczelni tylko na wezwanie rektora. (...) służby mogą wkroczyć z własnej inicjatywy na teren uczelni w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia ludzkiego lub klęski żywiołowej, zawiadamiając o tym niezwłocznie rektora."

#protest #bekazpisu #neuropa #policja #politechnikawarszawska #chlewobsranygownem
DoloremIpsum - Widzę, że kolejny poziom absurdu został przekroczony. Policja wkracza ...

źródło: comment_1606663557dR8hE7WDwbkFepdKw0cYJC.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DoloremIpsum: tak z ciekawości zapytam, troche odbiegając od głównego tematu. Jeżeli policjanci będą gonić złodzieja a temu uda się przeskoczyć ogrodzenie uczelni to muszą odpuścić czy mogą go gonić dalej ? wiem że to inna sytuacja ale przepis ten sam
  • Odpowiedz
  • 1
@kusiu175 gdzieś czytałam interpretację, że

"Ogólne przepisy postępowania karnego zezwalają oczywiście policji na kontynuowanie na terenie uczelni pościgu podjętego za sprawcą przestępstwa, a także dokonywania czynności na polecenie sądu, prokuratora lub organu administracji publicznej."

No czyli jakby ktoś zabił człowieka i zaczął uciekać na taki wielki teren, jak powiedzmy AGH, to to by było trochę głupie, że policja by nie mogła za nim pobiec xD to by było coś jak w
  • Odpowiedz
@DoloremIpsum: Poczekajmy na oświadczenie rektora i policji. Bo na razie strajk.eu np. usunęło artykuł, jakby się wystraszyli że coś jest nie tak. Może nie wszystko jest zgodne z prawdą? Ja to podejrzewam, bo wychodzi to od lewactwa, które niestety lubi kłamać.
  • Odpowiedz
@DoloremIpsum:
Ja pier... przecież oni sobie poczynają gorzej niż komuchy za PRLu! (°°
I nadal mają stabilne 30% poparcia. I nadal znajdują się pożyteczni idioci, którzy tego bronią. Gdzie my kur... żyjemy?! (,)
  • Odpowiedz
@DoloremIpsum: spoleczny komitet antyfaszystowski i juz wiem ze mam do czynienia z amebami z ostatnim stadium syfilisu umysłowego ktory cpuna recydywiste i aktora p---o chowali w zlotej trumnie tylko dlatego ze serce od nadmiaru prochow ustalo mu akurat w trakcie policyjnej interwencji
  • Odpowiedz
  • 0
@przeor22

spoleczny komitet antyfaszystowski i juz wiem ze mam do czynienia z amebami z ostatnim stadium syfilisu umysłowego ktory cpuna recydywiste i aktora p---o chowali w zlotej trumnie tylko dlatego ze serce od nadmiaru prochow ustalo mu akurat w trakcie policyjnej interwencji


No a jak ma się to do incydentu policji?
  • Odpowiedz
  • 0
@przeor22

niech pałuja faszystow z lewicy ktorzy w 90% glosuja w sejmie tak samo jak pis. Przez co zycie w tym krajj staje sie horrorem


To zapytam jeszcze raz. Jak to się ma do incydentu policji? XD
  • Odpowiedz