Wpis z mikrobloga

Mirki. Chce sobie kupić autko do 25-30k zł. Może to być 5 letnie auto, 7-8 letnie też. Na oku mam hyundai i30 od 2012 zwyż, ten nowszy model i30. Zastanawiałem się także nad peugotem 208. Silników nie mają mocnych, ale mają małe spalanko. I30 ma średnie spalanie, ok 7/100, ale gaz można byłoby zamontować też. Jeszcze zastanawiałem się nad polo 6. Może ktoś z was miał takie auta i moglibyście się wypowiedzieć na ten temat?

Od razu z góry uprzedzam. Jakiś passatów, bm-ek czy innych wielgaśnych i starszych ze skórami i innymi bajerami nie chce. Ma to być nowsze auto, ale przede wszystkim ekonomiczne

#pytaniedoeksperta #pytanie #motoryzacja #samochody #technologia
  • 8
@PanDomestos: Napisz jeszcze gdzie będziesz używał i w jakich okolicznościach. Jeśli rodzina 2+2 i co weekend wyjazd do dziadków 200km to w stronę i30. Jeśli się za wielką aglomerację nie ruszasz to bliżej 208/polo. Różnica między segmentami nie bierze się z powietrza.
@pTr15: Dużo po mieście jeżdże a mniejsze auto, to łatwiej na parkingu zaparkować. 208 ma małe spalanko ok 5/100. Zależy jeszcze jaki silnik, ale wszystkie mają podobne spalanie. Nie mam rodziny. Polówki 6 mają silniki TSI, które szybko zajeżdżają się. Kapitalny remont po 150 tys. W moim obecnym golf V wymiana rozrządu już kosztuje 1300 zł z robocizną. Obawiam się, że tsi będzie jeszcze więcej kosztował. Na forach coś odradzają 208,
@PanDomestos: TSI w polo i w golfie V to jednak inne silniki o dużo wad usunięto. Aktualnie TSI mają dobrą opinię i nie mają chorób wieku dziecięcego. Nieco inaczej wygląda sprawa z silnikami PureTech których paski w kąpieli olejowej się łuszczą i generują problemy.
Od siebie polecę forda fiestę. Dla mnie to nr jeden w segmencie B (czyli aut miejskich). Wprawdzie ecoboost jest jednorazówką (nie naprawia się a raczej wymienia cały
@pTr15: Ta fiesta ma jakieś mniej awaryjne silniki, takie nie jednorazówki? Zawsze tak dbałem o auta, ze golfik ma 300 k przejechane i mechanicy się dziwią, ze auto z takim przebiegiem i w takim dobrym stanie.
@PanDomestos: Innych nie. Tzn ja mam akurat 1,25 82KM ale czy bym polecił? jak jeździsz na co dzień golfem TSI to taka fiesta 82KM z 13,3s do setki Ci się nie spodoba. Poczytaj o ecoboost bo to dobry silnik. Znacznie trwalszy niż puretech.
@PanDomestos: ja bym Ci polecił np Suzuki Swift Sport. Całkiem dobrze jeździ, gaz można zamontować i wychodzi bardzo ekonomicznie i do tego trwałe jest. Jedyny minus 2 drzwi ale jak mówisz rodziny nie masz więc nie powinno to stanowić problemu.