Wpis z mikrobloga

@ChelseaDagger: tak jak kolega rostbef jak najbardziej. łatwy w ogarnięciu. Nie masz pateln grilowej? Smuteczek :(

zajebista sprawa! Zwraca się bardzo szybko bo zaczniesz wszystko na niej robić :D
  • Odpowiedz
@compix dobra patelnia grillowa jest droga, a pomijając prążki ten sam efekt uzyskasz nawet na patelni cegańskiej czy jeszcze lepszy na żeliwnej
  • Odpowiedz
@compix: grillowe są przereklamowane bo nie ma to nic wspólnego z grillem na którym palisz drewnem/węglem drzewnym a mięso ma kontakt z ogniem. Wolę zwykłą żeliwną.
@ChelseaDagger: teoretycznie najlepsza jest polędwica ale cena zaporowa. Antryko, rostbef, łopatka, udziec, wszystko daje radę, ważniejsze jest żeby wybrać ładny kawałek z delikatnym tłuszczem pomiędzy włóknami mięśni, musi być "marmur".
  • Odpowiedz
@ChelseaDagger: możesz smażyć z kością a możesz odciąć. Ważne żeby mięso nie było zimne jak wrzucasz na patelnie - daj mu trochę poleżeć na blacie żeby się ogrzało. Potem smaż jak najkrócej - byle tylko doszło do akceptowalnego poziomu wysmażenia. I po zdjęciu z ognia nie rżnij od razu tylko połóż na nim kawałek masła i daj odpocząć z 5 minut.
  • Odpowiedz
@compix no to masz dobrą stalową patelnie, która robi prążki ( ͡~ ͜ʖ ͡°) ja smażę na cygańskiej z PSS Społem za 22 zł i też daje radę. Chociaż smażyć na niej trzeba się nauczyć inie do wszystkiego się nadaje
  • Odpowiedz
@el009: ten diagram :DDDD swoja droga, to prawie kazdy kęs inaczej smakowal. :D
Szkoda ze nie ma u nas takiej kultury stekow jak w USA. Tam zdaje sie krowy sa innej odmiany, a u nas sa hodowane pod dojenie mleka.
Jakiez to zycie byloby prostsze jakby mozna bylo kupic takiego typowego T-bonea i miec obiad w pare minut ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No coz, zostaje mi duszenie
  • Odpowiedz