Wpis z mikrobloga

Jezu ale się dzisiaj liberały musiały opić środków na przeczyszczenie, bo incydent za incydentem. Ja wam pajacyki platformiano-hołownicze streszczę kilka prawd:
1. Trzeba podnieść podatki
2. Trzeba zająć twardą pozycję wobec kościoła
3. Hołownia to lajt PiS, w szwecji dla takich ludzi jest łatka skrajna prawica
4. PO jest przegnite i niezdolne to zaoferowania Polakom czegokoliwek, jedyną nadzieją dla Polski jest koalicja typu Wszyscy vs PiS
5. nie ładnie się podpinać pod protesty lgbt i kobiet, negując ich postulaty.
6. Hołownia to fajnopolski Kukiz

#neuropa
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

2. Trzeba zająć twardą pozycję wobec kościoła

3. Hołownia to lajt PiS, w szwecji dla takich ludzi jest łatka skrajna prawica


@MKULTRA: dlatego chce rozdziału kościoła od państwa xD

Wolę, żeby rozdział kościoła od państwa robił katolik niż
  • Odpowiedz
2. Trzeba zająć twardą pozycję wobec kościoła


@MKULTRA: Jak zajmiesz twardą pozycję wobec KKK, to ludzie zaczną go bronić i częściej chodzić do kościołów, tak jak to miało miejsce w PRLu.

On musi się sam wykrwawić na aferach pedofilskich i komisjach. Laicyzacji społeczeństwa sprzyja sojusz kościoła z tronem, a nie walka.

Wystarczy wprowadzić obowiązkowy podatek kościelny od procenta dochodu, tak jak w Niemczech.
  • Odpowiedz
Wystarczy wprowadzić obowiązkowy podatek kościelny od procenta dochodu, tak jak w Niemczech.


@Ordo_Publius: to jest twarda pozycja w obec kościoła, ciężko wymyśleć twardszą
  • Odpowiedz
@MKULTRA: Oj uwierz mi, że można.

Podatek kościelny to pójście na rękę z kościołem. Państwo jako pośrednik przekazuje wtedy pieniądze wiernych i w zamian zlikwidowany jest fundusz kościelny,
  • Odpowiedz
@Ordo_Publius: jezus maria człowieku xD Mówimy o demokratycznych rzeczach. Najbardziej hardcorowi antyklerykałowie z organizacji około lewicowych nie chcą wysyłać księży na katorgi.
  • Odpowiedz
@MKULTRA: Ale np. opodatkują ich usługi, albo z dnia na dzień zdejmą krzyże z miejsc publicznych.

Proces laicyzacji powinien wyglądać tak jak w Irlandii i nie powinien być gwałtowny. W Irlandii jeszcze 20 lat temu ponad 70% osób chodziło do kościoła i antykoncepcja była tylko na receptę.

Dziś mają związki partnerskie i aborcję na życzenie.

Premierem z ramienia partii konserwatywnej był gej!
  • Odpowiedz