Wpis z mikrobloga

Mirunie: Mam w projekcie 30cm podłogi czyli: 20cm EPS 100, 8cm wylewki betonowej w której zatopione bedzie ogrzewanie podłogowe i 2cm posadzka.
Zastanawiam się nad rozwiązaniami które znalazłem na OLX: Regranulat ze styropianu (chyba mieszany z jakimś klejem patrząc na zdjęcia) oraz druga opcja Pianobeton. Czy ktoś z was stosował takie rozwiązanie? Ceny wydają się bardzo konkurencyjne w stosunku do klasycznych materiałów.
1) Regranulat - https://www.olx.pl/oferta/styrobeton-granulat-styropianowy-posadzki-wylewki-styropian-CID628-IDHgfj4.html
2) Pianobeton - https://www.olx.pl/oferta/niepalna-mocna-nieklawiszujaca-izolacja-pod-podlogi-insularis-piano-CID628-IDEm7d7.html
Jakieś wady i zalety tych technologii? Ktoś poleca, ktoś odradza? Rzeczowe argumenty za i przeciw mocno wskazane ;)
#budujzwykopem #remontujzwykopem #budownictwo #skwarekpyta
Skwarek85 - Mirunie: Mam w projekcie 30cm podłogi czyli: 20cm EPS 100, 8cm wylewki be...

źródło: comment_16062439624OXt71flcLAjUSKXeXPiUp.jpg

Pobierz
  • 25
Regranulat ze styropianu (chyba mieszany z jakimś klejem patrząc na zdjęcia)


@Skwarek85: możesz go użyć do zrobienia styrobetonu tyle że przy ogrzewaniu podłogowym ciepłe rurki są odcięte od gruntu całą grubością izolacji cieplnej, ty byś musiał wylać warstwę, na niej zrobić centralne i drugą warstwę dodać no i trzeba dwukrotnie zwiększyć grubość bo lambda jest o tyle większa
https://www.polytech.info.pl/dachy-i-stropodachy/styrobetony-polytech
https://lambda.swisspor.pl/pl/page/24/lambda-100-dach-podloga?gclid=CjwKCAiA-_L9BRBQEiwA-bm5fuqBhOOc7g6D_NwGXLexlf0T4yyfdXB8Exm8m3Byh8T5uaoiyvOT8hoC1WEQAvD_BwE
czyli zamiast 30cm to ponad 40 byś musiał wylać by uzyskać
@Skwarek85: najpierw sprawdź szczelność podłogówki( ͡º ͜ʖ͡º),
a później sprawdź i porównaj parametry twardości i przenikania ciepła tych rozwiązań...
obie technologie są chyba dość nowe, a ja bym chyba pozostał przy betonie¯\_(ツ)_/¯
@darek-jg Czyli rozumiem, że obie opcje (1 i 2) to to samo tyle, że 1) sprzedaje sam regranulat a 2) to już gotowy produkt? Tzn regranulat + beton zmieszane razem? Dobrze myślę?
Na tym zdjęciu pierwszym grafitowe kuleczki wyglądają bardzo estetycznie.

@wizard84: Dlatego pytam czy ktoś już to przeanalizował i zdecydował się na takie rozwiązanie u siebie. Kart/not technicznych na to nie znalazłem (i raczej nie znajdę bo pewnie mieszają różne
Czyli rozumiem, że obie opcje (1 i 2) to to samo


@Skwarek85: nie, pierwszy sprzedaje sam granulat z którego po dodaniu cementu, kruszywa i dodatków można zrobić styrbeton a ten drugi sprzedaje pianobeton czyli beton z bąbelkami powietrza (jak suporeks np)
@Skwarek85:
STYROBETON: współczynnik przewodzenia ciepła lambda wynosi 0,070 [ W/(m*K) ]
wytrzymałość na ściskanie wynosi 0,4MPa (400kPa)

STYRODUR XPS współczynnik przewodzenia ciepła lambda wynosi 0,035 [ W/(m*K) ]
wytrzymałość na ściskanie wynosi nawet i 700 kPa (10% odkształcenia), ale generalnie od 250 kPa się zaczynają.

STYROPIAN EPS współczynnik przewodzenia ciepła lambda wynosi 0,030 [ W/(m*K) ]
wytrzymałość na ściskanie wynosi 100 kPa (10% odkształcenia)

Natomiast różnice są też w nasiąkliwości wodą.
@Felonious_Gru: a to już są panie inne obliczenia. Na wibracje, drgania i sprzężenia... Bo jak takie granule styropianu spadną w rezonans z uwerturą Alessandra Scarlattiego, to mu się ta woda w podłogówce zagotuje! W kotłowni będzie gorzej niż w czarnobylskim reaktorze.
@defoxe hm... W sumie to pytanie do architekta skąd takie wartości przyjął. Aczkolwiek kilka bubli murarz znalazł więc i z tym może jest szansa coś podziałać. Podpytam - dzięki za wskazówkę.
168m2 to nie mała powierzchnia. Za kotłownie robi pompa ciepła która stanie w garażu... Pewnie nt. ogrzewania podłogowego też zrobię osobny wpis/pytanie
STYROBETON: współczynnik przewodzenia ciepła lambda wynosi 0,070 [ W/(m*K) ]

wytrzymałość na ściskanie wynosi 0,4MPa (400kPa)


@defoxe: ja się zastanawiam jak te parametry mają się do stanu faktycznego skoro dużo firm bierze styropian od ludzi jaki popadnie (elewacyjny na przykład) i go przerabiają. Czy mieszanka faktycznie ma takie właściwości?
ja się zastanawiam jak te parametry mają się do stanu faktycznego


@leesiuu: no... Niejako są certyfikowane. To nie jest tak, że na materiale budowlanym napiszą sobie, że wytrzymuje tyle a tyle, a w rzeczywistości będzie inaczej. Jest to spore ryzyko dla firmy i ewentualnych odszkodowań w razie katastrofy budowlanej, czy tam innych wypadków.

dużo firm bierze styropian od ludzi jaki popadnie (elewacyjny na przykład) i go przerabiają. Czy mieszanka faktycznie ma
To nie jest tak, że na materiale budowlanym napiszą sobie, że wytrzymuje tyle a tyle, a w rzeczywistości będzie inaczej.


@defoxe: zobacz TU ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tego się używa do wdmuchiwania w wolne przestrzenie i ocieplania w ten sposób.


@defoxe: no tak, ale zbierają styropian jaki popadnie to jak mogą podawać jakiekolwiek parametry izolacyjności produktu skoro #!$%@?ą dziś styropian o lambdzie 0.04, a jutro 0.033?
@jawor179: Tydzień pracy po godzinach. Bawiłem się maszyną do cięcia styropianu tnąc z tolerancją 1mm ;)
Jak możesz to zleć - samemu schodzi sie długo. Fachowiec zrobi to w 1 dzień. Może nie tak dokładnie ale stawka za układanie styropianu to chyba 1zł czy 2zł za m2 jak pamiętam. Tak wiec oszczędności są żadne. Ja robiłem bo lubię dłubać ale na chleb bym taką robota nie zarobił ;)
@Skwarek85 jak Ci się zachowuje podłoga na tych 20cm styropianu? Machnąłem się w obliczeniach i wyszło mi 30cm posadzki zamiast 25, przez co prawdopodobnie będę musiał zwiększyć warstwę styropianu do 20cm zamiast 15 i nie wiem co robić. mury postawione, otwory okienne zrobione...
@chodzacy_internet: Podłoga jest nieznośna. Nie chce się słuchać. Ciągle leży w tym samym miejscu i sie nie rusza... Jak żyć?

A co ma sie dziać? Przecież na to idzie posadzka ~8cm + 2cm wykończenia podłogi -> podkład + panele/płytka
Rozumiem, że styropian masz EPS100 a nie jakiś elewacyjny czy inny miękki nieprzystosowany do podłóg?