Wpis z mikrobloga

Czy jest jakaś fajna pospolita alternatywa dla Whatsapp i Messenger? Wkurza mnie w whatsappie to że ta aplikacja próbuje być takim telegram wannabe i nie da się tam normalnie konta stworzyć bez autoryzacji numerem telefonu... a fajnie by było gdyby się dało z tego korzystać poprzez logowanie via mail i w przeglądarce. Potrzebuję czegoś gdzie stworzę pokój dla "rodziny" wiecie info o zakupkach czy jakieś przypomnienia w formie chatu - chyba pozostaje mi discord prawda?

#telefony #android #smartfon #samsung #pytanie #technologia #kiciochpyta #gsm #pytaniedoeksperta #elektronika
#google #whatsapp #discord
  • 21
@robekk1978: xmpp zawsze miało czatroomy, tylko nie wiem czy e2e jest w tym możliwe.
Nie używałem już tej technologii od prawie 5 lat.
Poza tym to wymaga więcej niż jednego kliknięcia w playstorze, a to już zbyt wiele ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
xmpp zawsze miało czatroomy, tylko nie wiem czy e2e jest w tym możliwe.


@Dibhala: jest, tylko nie każdy na kanale będzie mógł zobaczyć wiadomość, jeśli jego klient tego nie obsluguje
@Andsor: to może w tym omomo. Akurat jak sprawdzałem czy istnieje taka wtyka do wtw to siedoedziałę że OTR szyfruje tylko bezpośrednio e2e, więc szyfrowane czaty nie były możliwe.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@MiQ27: @robekk1978: @Dibhala: @Andsor: @noelo_cohelo: Jejku dziękuję za ogromny odzew wszystkim. Chyba skorzystam z tych hangoutsow że względu na to że są banalne w użytku i jest to apka Googla więc automatycznie zunifikowana Z kontem Google a potrzebuję coś takiego co ogarnie nawet starsza osoba bez problemu i hangoutsy chyba takie są, proste i prowadzą za rączkę w każdym momencie używania apki ( w sensie że łatwe